Důchodkyně přišla do restaurace sama. Na stole po sobě zanechala vzkaz určený servírce, která ji obsluhovala

Stará paní přišla povečeřet do restaurace. Když odtud odešla, nechala na stole ležet dojemný vzkaz pro servírku, která překvapením málem oněměla.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jednou z nejlepších věcí na internetu je fakt, že díky němu můžeme poznat úžasné příběhy, jež se staly na druhém konci světa. Tento je ukázkovým případem jednoho z nich. Mladá servírka Megan nedávno na svém twitterovém účtu sdílela fotku vzkazu, který jí na stole v restauraci nechala jedna stařenka. Když si ho přečetla, rozbrečela se.

Pracovní neděle jako každá jiná

Pro Megan byla tato neděle úplně obyčejným dnem. Měla odpolední směnu, ale v tento den bývalo v podniku, v němž pracovala, obvykle poměrně prázdno. Většina lidí odcházela po nedělním obědě, a tak Megan umývala nádobí a poslouchala svou oblíbenou hudbu. Kolem 17:00 se otevřely dveře a dovnitř vstoupila svátečně oblečená stará dáma, kterou Megan nikdy dříve neviděla.

Chvíli si jen tak povídaly

Servírka si všimla, že stará paní přišla sama, a tak se na ni za chvilku nenápadně podívala. Všimla si smutného výrazu v její tváři, pravděpodobně se jí nedařilo zrovna nejlépe. Vydala se proto k jejímu stolu, sedla si naproti ní a začala si s ní povídat. Stařenka jí řekla, že nedávno oslavila 75 let a začíná trochu trpět bolestmi kloubů.

Byla vděčná za obyčejný rozhovor

Jelikož byla opravdu vděčná za společnost, zanedlouho vyprávěla Megan různé historky ze svého života. Paní nakonec dojedla celé své jídlo, uctivě poděkovala, posbírala si své svršky a vydala se pomalu na cestu domů. Když Megan uklízela stůl, neubránila se slzám dojetí. A to si ještě ani nevšimla, co jí zde stařenka nechala.

Srdceryvné zjištění

Na malém kousku papíru zde byl napsán vzkaz, ve kterém stařenka děkovala Megan za strávený čas.Moc vám děkuji za tak laskavé chování. Bylo to poprvé, co jsem šla sama do restaurace od doby, kdy můj manžel zemřel. Doufala jsem, že to zvládnu,” psala zde stará dáma. To Megan okamžitě vzalo všechna slova.

Vzniklo z toho přátelství

Megan se nakonec se ženou sblížila a rozhodla se být její přítelkyní, protože dáma žila po smrti svého manžela velmi osaměle. Někdy spolu vyrazí do kavárny, ale nejčastěji se potkávají u stařenky doma. Je ráda, že má konečně společnost a může s někým sdílet radosti svého každodenního života, který byl do té doby spíše smutný.

Jaký máte postoj k chození do restaurací o samotě?

Zdroj: NewsWeek
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat