Přes 30 let předstíral, že je slepý: 84letého podvodníka prozradilo, že si dokázal vybrat z bankomatu

Muž léta předstíral, že je nevidomý. Svým počínáním však působil podezřele, a tak jej úřady začaly sledovat. Nakonec se prozradil sám.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zrakové postižení či úplná slepota je pro člověka velkým problémem. Přestože se dá s tímto handicapem naučit plnohodnotně žít, mnoha lidem to zcela změní život. Proto je nepochopitelné, jak se někdo může vydávat za slepce, jen aby využíval sociálních dávek a příspěvků. Přesně takto se zachoval nyní čtyřiaosmdesátiletý stařík, který přes 30 let ždímal stát, protože si hrál na slepého.

Více jak 30 let neoprávněně pobíral invalidní důchod

Na světě žije přibližně 36 milionů nevidomých lidí. Odborníci uvádějí, že lze v roce 2050 očekávat nárůst takto postižených osob, a to do výše přibližně 115 milionů. I z tohoto důvodu je nepochopitelné, že se najde někdo, kdo se za slepého vydává. Příběh takového podvodníka se odehrál v Itálii. Léta byl nemocný a postupně ztrácel zrak. Web NewsBeezer uvádí, že v roce 2020 dle vyjádření lékařů zcela oslepl.

Po celou dobu svého zrakového postižení, tedy přes 30 let, pobíral příspěvky na zdravotní péči a stát mu vyplácel invalidní důchod. Muž se však až nezvykle dobře vyrovnával s každodenním životem téměř slepého člověka. Nijak na něj ani nepůsobil fakt, že poté zcela oslepl, což začalo být podezřelé lidem v jeho okolí. Ti proto uvědomili úřady, které začaly starého pána sledovat. Brzy se ukázala pravda.

Za svůj podvod byl krutě potrestán

Čtyřiaosmdesátiletý stařík se po cestě snadno vyhýbal překážkám, zastavil se u parte, aby si jej mohl přečíst, a dokonce si naprosto bez problému vybral peníze z bankomatu. Kvůli těmto činnostem bylo lidem, kteří jej sledovali, jasné, že je podvodník, protože jako zcela slepý by je nemohl vykonávat. Muž byl tedy okamžitě obviněn z podvodu, preventivně mu byl zabaven veškerý majetek a státu musí splatit veškeré finance, které neprávem čerpal. Jak informuje i web NeweRnd, spolu s ním jsou vyšetřováni i dva lékaři, kteří mu léta zrakové postižení potvrzovali.

slepec iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento podvodník tedy předstíral slepotu, aby nemusel pracovat a dostával peníze od státu. Není však jediný, který lhal jen proto, aby se mu dostalo výhod. Dříve jsme na DámskémDeníku psali o muži, který předstíral nemoc, jen aby mohl mít neplacenou služku. Oba tito pánové by zasloužili pořádný výprask za to, že zneužívali dobrotu a štědrost ostatních.

Co si o tomto pánovi myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články