„Předstíral, že je nemocný, protože chtěl neplacenou služku,“ píše žena. Vypočítavost jejího strýce nezná mezí

Žena zjistila, že její strýc všem celou dobu lhal. Dělal to proto, aby nemusel nic dělat, sprostě se nechal obsluhovat svou nemocnou ženou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel stále na světě existuje spousta mužů, kteří razí zásadu, že pán domu vydělává peníze a žena musí obstarat vše ostatní, tedy domácnost, péči o děti, úklid a ostatní domácí práce. Postupem času ze sebe dělají chudáčky a nechávají se obskakovat i tehdy, když je jejich žena nemocná nebo téměř nemohoucí. Přesně takový byl strýc naší čtenářky Andrey, která nám do redakce zaslala dopis, ve kterém popisuje rodinné vztahy.

Díky své tetě měla krásné dětství

Paní Andrea vyrůstala pouze se svou matkou. Její otec je obě opustil, když bylo dívce pár měsíců. Stejně se zachoval i muž, o kterém jsme vás již v minulosti na DámskémDeníku informovali. Jak se dívka dozvěděla, o několik let později se upil k smrti. Svou mámu měla moc ráda, ale bohužel se na ní odchod jejího muže silně podepsal. Trpěla depresemi, spoustu času trávila v nemocnici nebo ležela doma v posteli neschopna se o svou dceru postarat. Naštěstí měla Andrea tetu Jarku, matčinu starší sestru.

Ta žila v domě se svým manželem Pavlem, který pracoval jako horník. Byl velmi rázný a zastával pravidlo, že když přijde z práce, chce teplé jídlo, pivo a klid. O vše ostatní se musí postarat jeho žena. Andrea u nich trávila spoustu času a poté, co jim zemřel při autonehodě jediný syn Jindra, Jarka se na svou neteř velmi upnula. Prakticky ji vychovala. Jako učitelka ve škole jí pomáhala s učením a zasvětila ji do života žen. Učila ji vařit, péct, starat se o dům a vysvětlila veškeré věci týkající se ženských problémů.

Zjistila, že její strýc všem celou dobu lhal

Když Andrea vystudovala a potkala Marka, zjistila, že existují i jiní muži než její strýc. Takoví, kteří se o sebe dokáží postarat, uvařit si, uklidit i vyprat. Když jej vzala představit matce, strýci a tetě, nechápal, jak se může Pavel ke své ženě tak hrozně chovat. Zašlo to tak daleko, že přestože byla Jarka nemocná, musela kolem něj skákat jako služka a neustále se o něj starat. Postupem času Pavel ohluchl, takže od své manželky vyžadoval nonstop péči. Ten stejný rok zemřela i Andreina matka, což ženu velmi zasáhlo. Naštěstí zde měla ale stále svou milovanou tetu.

„Manželství se nám rozpadlo pod rukama kvůli nemocné dceři,“ říká matka samoživitelka

Tu bohužel o několik měsíců později postihla mrtvice a ona ochrnula. Andrea jí tedy zařídila místo na specializované klinice a to samé chtěla navrhnout svému strýci. Když za ním přijela, aby mu uvařila a uklidila, zrovna seděl u stolu a jedl. „Zeptala jsem se ho, kdo mu uvařil. On cosi zamumlal a dál jedl.“ Andrea se tedy chopila vysavače a začala luxovat. V tu chvíli jí Pavel stroj vytrhl z ruky a řekl jí, že se o sebe dokáže postarat sám. Uvařil si, tak si i uklidí.

V tu chvíli Andree došlo, že hluchotu celé ty roky předstíral, jen aby ho musela jeho nemocná manželka obskakovat. Nemohla uvěřit svým očím. Dokázal se o sebe dokonale postarat, ale proč by to dělal, když měl Jarku. Byl tak vypočítavý a zrádný. „Teta zemřela před dvěma lety. A přestože rok poté zemřel i strýc, nedokážu mu jeho chování odpustit,“ svěřuje se v dopise paní Andrea. A já se jí ani nedivím. Jen těžko hledám pochopení pro muže, kteří takto smýšlejí. Podle mě by měli partneři spolupracovat a pomáhat si, ne být sobečtí a nechat se obsluhovat.

Co si o jeho chování myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Zobrazit další články