Když porodila hluchoslepá trojčata, manžel ji opustil. Ona se ale nikdy nevzdala

Když se dozvěděli, že čekají trojčata, byli štěstím bez sebe. Lékaři jim pak sdělili, že se narodila hluchoslepá. Brzy nato se manžel rozhodl svou ženu opustit.

Trojčata na červeném prostěradle i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Liz je matkou trojčat s kombinovaným postižením sluchu a zraku. Když ji opustil manžel, změnilo se její psychické zdraví, což poté mělo vliv i na zdraví jejích trojčat. Liz měla s manželem již tříletou dceru Sarah, když zjistili, že Liz je znovu těhotná a čeká trojčata. Tato novinka byla pro pár překvapením a bral ji jako zázrak. Nicméně se ukázalo, že to pro jejich manželství bylo příliš velké břímě. Manžel to nezvládl, opustil ji a nechal ji samotnou se čtyřmi dětmi. Pak nastalo nejtěžší období v jejím životě.

Těžké období

V roce 2000 porodila Liz ve 25. týdnu těhotenství trojčata a pojmenovala je Zoe, Sophie a Emma. Kvůli předčasnému porodu a komplikacím se narodila slepá. Sophie má částečné zrakové postižení, má omezené zorné pole, ale vnímá barvy a tvary. Zoe rozlišuje světlo a tmavost. Emma však nemá žádné zrakové vnímání. Tato novinka roztrhla Lizino srdce: „Cítila jsem se, jako by mě srazil náklaďák. Nemohla jsem uvěřit, že se to stalo mým dětem,“ komentovala matka děsivou událost. Nicméně Liz se nevzdala a plně se věnovala péči o trojčata i tříletou dceru a přijala situaci takovou, jaká byla. 

Obrovská rána

Poté se vše ještě zhoršilo. Léky, které dostala trojčata na jednotce intenzivní péče k léčbě sepse, poškodily buňky v jejich uších. V důsledku toho trojčata ztratila sluch kolem dvou let věku, čímž se stala prvními hluchoslepými trojčaty na světě. Termín hluchoslepý popisuje osobu, která má částečné nebo úplné zrakové a sluchové postižení. A opět byla zpráva o tom, že její trojčata jsou hluchoslepá, pro Liz velkým šokem. Jak jim má říct, že je miluje? Jak je uklidnit, aby se nebála? 

Rozhodla se nevzdat 

„Jednou z mých největších obav bylo, že si budou myslet, že jsem s nimi přestala komunikovat. Děti jsou hluché a slepé. Jak se s nimi domluvím? Co budu dělat?“ Jako dar z nebes se v Lizině životě objevil George, její bývalý spolužák. Když se znovu potkali, okamžitě se do sebe zamilovali. Dnes je pro ni George obrovskou podporou a Liz má konečně po svém boku muže, který miluje ji i její děti. 

Co byste na místě této matky dělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články