Nechal si amputovat končetiny, protože doufal v milionové odškodnění od pojišťovny. Nakonec nedostal ani korunu

Student se dostal do potíží a potřeboval sehnat peníze. S kamarádem nakonec vymysleli neuvěřitelně bizarní plán, jak je vyinkasují z pojistného plnění. Jenže střelili vedle.

Mužské nohy na ledu a sněhu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kvůli penězům dokáží lidé udělat neskutečné věci. Dva studenti ale zašli mnohem dál, než by většinu lidí vůbec napadlo. Vymysleli plán, nad kterým totiž zůstává rozum stát. Doufali, že dostanou od pojišťovny tučné odškodnění za zranění, které si jeden z nich způsobí. Mladík si dal nohy na několik hodin do suchého ledu a pravděpodobně očekával, že mu způsobí mírné omrzliny, za které by pak vyinkasoval pojistku. Jenže se šeredně zmýlil.

Studenti potřebovali sehnat peníze

Cesty někdejších spolužáků ze střední školy dnes dvacetiletých Tchajwanců Čchanga a Liaoa se rozešly, když každý z nich odešel studovat na jinou univerzitu. Podle webu People se znovu spojili až loni, když Čchangovi hrozily problémy a potřeboval sehnat peníze. Nakonec přišel Liao s nápadem, že by mohli zajímavý finanční obnos získat od pojišťoven. Prostě uzavřou několik pojistek, přivodí si zranění a vyinkasují balík.

Přes 30 let předstíral, že je slepý: 84letého podvodníka prozradilo, že si dokázal vybrat z bankomatu

Bizarní plán měl ale velké trhliny, které si studenti zřejmě neuvědomovali, takže ho začali realizovat. Letos na konci ledna vyrazili na skútru do obchodu pro hromadu suchého ledu, jehož teplota je extrémně nízká. Doma ho pak nasypali do kbelíku, do kterého Čchang strčil nohy, aby si přivodil omrzliny. Liao ho připoutal k židli a natáčel na video. Podle serveru TaiwanNews měl mladík končetiny v suchém ledu asi deset hodin.

Lékaři mu amputovali obě nohy

S děsivými omrzlinami následně mladík skončil v nemocnici. Přestože se lékaři snažili jeho nohy zpočátku zachránit, jejich snahy nebyly úspěšné. Po několika dnech se ukázalo, že musí obě končetiny pod lýtkem amputovat. Kuriózní případ má také zajímavé rozuzlení. Čchang nahlásil událost pojišťovnám s tím, že k omrzlinám přišel při jízdě na skútru. Požadoval plnění ve výši v přepočtu více než 30 milionů korun.

Pojišťovnám případ ale přišel podezřelý zejména proto, že pojistky byly uzavřeny krátce před úrazem. Následně se prokázalo, že omrzliny nemohl utrpět při jízdě na skútru, protože v ten den se venkovní teploty pohybovaly kolem 5 až 15 °C. Namísto vysněného balíku peněz začala studenty vyšetřovat policie a nedávno je obvinila z pokusu o pojišťovací podvod. Jedna pojistka ve výši asi 170 tisíc korun byla podle webu ThajwanNews sice nakonec vyplacena, ale úřady peníze zabaví.

Co říkáte na to, co studenti udělali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články