Rodiče se pochlubili fotkou svého miminka, takovou reakci ale nečekali: „Jste hyeny. Podobné dítě na světě nemá co dělat“

Rodiče byli otřeseni negativními a ošklivými reakcemi na fotografii své malé dcerky, která je jiná než ostatní.

Plačící miminko i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každé dítě je jiné, ovšem některé jsou zcela odlišné nejen chováním, ale také vzhledem. To může u mnoha lidí vyvolat velmi negativní reakce, které ubližují jak dítěti samotnému, tak i jeho rodičům. To je také případ malé holčičky trpící vzácnými nemocemi, což způsobuje její netypický vzhled. Když tedy její rodiče zveřejnili na sociálních sítích její fotografii, nečekali, jakou vlnu kritiky to vyvolá.

O postižení věděli, přesto si dítě nechali

Manželé Goldmanovi se dlouhá léta snažili o miminko, ale neúspěšně. Když už přestali doufat, stal se zázrak. Ženě se podařilo otěhotnět, což s manželem považovali za obrovské štěstí. Těhotenství probíhalo bez problémů, a tak se dvojice velmi těšila, až konečně své děťátko budou moci držet v náručí. V 7. měsíci se ovšem manželé dozvěděli šokující zprávu. Jejich dítě bude postižené.

Nastávající rodiče se přesto rozhodli, že si miminko nechají. Doufali, že nakonec vše dobře dopadne. Když se jim ale narodila malá Batya, lékaři jim oznámili, že pro ni nemůžou nic udělat. Jak totiž uvádí i web HelpBatya, dívenka trpí dvěma velmi vážnými genetickými poruchami, a to Pfeifferovým a Antley Byxlerovým syndromem. Holčička strávila po narození 3 měsíce v nemocnici a od té doby je zcela odkázána na péči rodičů.

Komentáře byly velmi kruté

Batya nedokáže sama dýchat, má zkroucenou páteř, zdeformovanou lebku a je hluchá a slepá. Když její rodiče zveřejnili její fotografii a prosbu o pomoc na sociálních sítích, z některých komentářů se až zvedal žaludek. Diskutující nazývali dívenku zrůdou, monstrem a přáli jí smrt. Pod příspěvek psali, že rodiče neměli dopustit, aby se vůbec narodila. A zády k Batye i jejím rodičům se otočili i příbuzní a přátelé. Dívenka ale o svůj život bojuje statečně. Přestože byla již šestkrát resuscitována, odmítá se vzdát.

Hi Everyone,
To see the full story please go to www.helpbatya.com or
https://www.gofundme.com/helpbatya
All our love xxx

Zveřejnil(a) Help Batya dne Středa 19. prosince 2018

I přes tvrdou kritiku manželé Goldmanovi svou dcerku nade vše milují, pečují o ni s láskou a snaží se si z negativních komentářů nic nedělat. Vědí, že je Batya jiná, ale to ji dělá jedinečnou a krásnou. Matka nelituje toho, že holčičku na svět přivedla. Na DámskémDeníku jsme popisovali podobný příběh, kdy žena, která i přes vědomí, že porodí postižené dítě, jej donosila.

Co byste rodičům malé holčičky vzkázali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články