Rodiče na nenarozené dítě přenesli nemoc a lékař jim doporučil potrat. Malá Helenka ale ukázala, jak moc chce žít

Při ultrazvukovém vyšetření bylo rodičům sděleno, že jejich dítě bude vážně postižené, a proto je lepší těhotenství předčasně ukončit. Ti se ale rozhodli pro jiné řešení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Spousta páru se snaží o dítě velmi dlouho. Někteří mají to štěstí, že se jejich vysněné miminko povede stvořit do pár měsíců, jiní jsou nuceni trpělivě čekat. Těhotenství je pro rodiče úžasným obdobím. Je to doba plánování a těšení se na nový přírůstek. Na místě jsou však i obavy z možných komplikací. Žádní nastávající rodiče si nepřejí, aby se objevily nějaké problémy, na každé vyšetření tak chodí s mírným strachem o své nenarozené miminko. Stejně tomu bylo i v případě australských manželů, kteří se u gynekologa dozvěděli zdrcující zprávu.

Ultrazvukové vyšetření

Jaimie Jenkins a Jacob Lang byli nastávající rodiče, kteří očekávali příchod svého prvního dítěte. Při zjištění těhotenství měli nesmírnou radost, protože se jim delší dobu nedařilo počít. Pečlivě docházeli na veškeré kontroly. Když byla Jaimie ve 12. týdnu těhotenství, čekalo ji 1. screeningové vyšetření, které zahrnuje nejen ultrazvuk, ale také odběr krve. Toto vyšetření se provádí především proto, aby byla vyloučena jakákoli genetická onemocnění.

Toto vyšetření je taková malá jistota, že těhotenství probíhá bez komplikací, miminko se správně vyvíjí. Po tomto týdnu gravidity již klesá riziko samovolného potratu. Jaimie byla odebrána krev a proveden ultrazvuk. Při něm gynekolog zjistil, že v bříšku je holčička. Také zpozorněl, protože se mu něco nezdálo. Všiml si špatně vyvinutých plic, ale nedokázal ženě zatím říct přesnou diagnózu, proto ji poslal na detailnější vyšetření. Nastávající otec a matka tak museli žít několik týdnů v šílené nejistotě a nevědomosti.

iZdroj fotografie: Pexels

Zdrcující diagnóza

Aby nemuseli myslet na to, že s jejich malou holčičkou může být něco v nepořádku, rozhodli se dál plánovat vše, co bylo třeba. Zařizovali dětský pokojíček, vybírali oblečení, kočárek a vše další, co je nutné mít pro miminko. Jen pár týdnů před porodem jim ale lékaři oznámili tragickou zprávu. Doporučili jim okamžité ukončení těhotenství, protože by to bylo nejlepší řešení pro ně i pro dítě. Byli totiž přesvědčení, že se holčička buď vůbec nedožije porodu, nebo zemře těsně po narození.

Nenarozenému miminku byla diagnostikována vzácná forma nanismu, což je genetická porucha způsobující malý vzrůst organismu. Toto onemocnění je způsobeno mutací a nedostatkem růstového hormonu. Jak se rodiče později dozvěděli, ačkoli jsou oba přes 180 cm vysocí, jsou pozitivní přenašeči této nemoci.

Doktoři je tedy postavili před velice těžké životní rozhodnutí. Jaimie a Jacob však nechtěli o své vysněné děťátko přijít, takže na potrat nepřistoupili a bez váhání se rozhodli pro porod. Museli být však připraveni na to, že se holčička může narodit mrtvá nebo brzy po narození zemře. Bylo to pro ně opravdu dlouhé a stresující čekání, ale pevně věřili a doufali, že vše dobře dopadne.

Bojovnice Helena

Po několika týdnech přišel den, kdy se dítě rozhodlo přijít na svět. Narodila se maličká holčička, kterou rodiče pojmenovali Helena. Jak se ukázalo, dívenka byla silnější, než si všichni mysleli. Vybojovala si místo na tomto světě a rozhodla se dělat svým rodičům jen radost. Porod proběhl v pořádku a lékaři dělali všechno proto, aby Heleně pomohli přežít. Ta se měla čile k světu a každý den dokazovala, jak silná bojovnice to je.

iZdroj fotografie: Pexels

Už v pouhých 3 měsících musela podstoupit několik operací, při kterých byla přímo ohrožena na životě. Všechny však zvládla a znovu ukázala svou sílu bojovat. Rodiče jsou neuvěřitelně šťastní, že holčičce umožnili žít a radují se s ní z každé maličkosti. Oblékají ji jako princeznu do krásných šatiček a z její nemoci si nedělají velkou hlavu. Berou to jako osud a přejí si, aby všichni pochopili, že ne všichni lidé jsou stejní. Že mezi námi žijí jedinci s různými postiženími a odlišnostmi, za které nemohou.

Rodiče sdílí tento příběh na sociálních sítích, aby inspirovali i ostatní rodiče dětí se stejným nebo jiným postižením. Chtějí světu ukázat, jak silná dokáží miminka být. Helena každý den dokazuje, že si místo na tomto světě zaslouží, a je vděčná, že právě ona má tak úžasné rodiče, jako jsou Jaimie a Jacob.

Jak byste se v takové situaci rozhodli vy?

Zdroj: OnlineNytt
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články