Poslední slova Sinead O’Connor trhají srdce: Poslala vzkaz milované osobě

Na konci července zemřela zpěvačka Sinead O’Connor. Proslavila se legendárním hitem a kontroverzními názory, v životě však prožila mnoho těžkostí.

Zpěvačka Sinead O'Connor i Zdroj fotografie: Bryan Ledgard / Creative Commons / CC BY
                   

Ani veřejně známé osobnosti nemají život plný pouze šťastných a krásných okamžiků. Šestadvacátého července tohoto roku opustila svět irská zpěvačka s poměrně kontroverzním životním stylem. Před smrtí ještě Sinead O’Connor zavzpomínala se slzami v očích na tragickou životní událost, která ji srazila na kolena. Opustil ji důležitý člen její rodiny.

Zpěvačka se dožila 56 let

Zprávu o úmrtí zpěvačky zveřejnila na konci července její rodina a nejbližší: „S velkým zármutkem oznamujeme odchod naší milované Sinead. Její rodina a přátelé jsou zdrceni a v této velmi těžké době žádají o soukromí. Zemřela ve věku šestapadesáti let, což je velmi nízký věk. Příčina jejího úmrtí zatím nebyla nikde sdělena. Spekulace však mají podivuhodný nádech.

Sinead se po celý svůj život potýkala s psychickými problémy. Jejímu stavu nepomohla ani ztráta syna, který spáchal sebevraždu v lednu minulého roku. Zpěvačka své potíže netajila. Veřejně promlouvala o nástrahách bipolární poruchy či dalších hraničních poruch osobnosti. Smrt jejího syna však byla pravděpodobně poslední kapkou, kterou dokázala snést.

Sebevražda syna

Jejímu synovi bylo teprve sedmnáct let. Událost zamávala i s jejími sledujícími. Ti si také mezi prvními vyslechli zpěvaččin dojemný vzkaz: „Od té doby žiju jako nemrtvý tvor noci. Byl láskou mého života, světlem mé duše. Byli jsme jako dvě poloviny jedné duše. Byl to jediný člověk, který mě kdy bezpodmínečně miloval.“ Ztráta dítěte není podle jejích slov dobrá ani pro tělo, ani pro duši.

Umělkyně Sinead O'Connor iZdroj fotografie: Uživatel Thesupermat/ Creative Commons / CC BY-SA

Sinead pocházela z Dublinu a byla matkou hned čtyř dětí. V součtu jedné dívky a tří chlapců. Proslavila se díky songu Nothing Compares 2 U. Celosvětový hit se dostal na veřejnost v roce 1990. Kromě hudby byla však známá svými názory a kontroverzními postoji k náboženství. Veřejně osočovala církev z obtěžování malých dětí, které bývá často zameteno pod kobereček.

Který hit máte od této zpěvačky nejraději?

Zdroj: SuperExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články