Filmový svět přišel o bývalou dětskou hvězdu | DámskýDeník.cz

Sebevražda zaskočila všechny fanoušky. Svět utrpěl ránu, nečekaně přišel o dětskou hvězdu oblíbených seriálů

Filmový svět nečekaně přišel o další bývalou dětskou hvězdu. Smrt ovšem nebyla způsobena ani nemocí, ani přirozeně. Šokující zpráva obletěla média.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zemřela bývalá dětská hvězda filmové scény Matthew Mindler. Mladík se narodil 23. 11. 2001 a v době smrti mu tedy bylo pouhých devatenáct let. Známý byl především díky roli ve filmu „Our idiot brother“ neboli „Beznadějný trouba“ z roku 2011. O život ale nepřišel v důsledku tragické nehody či kvůli nemoci. Bývalý herec spáchal sebevraždu s pomocí toxické látky dusičnanu sodného. Nejspíše se k němu dostal přes internetový obchod Amazon.Nejprve byl Matthew Mindler pouze nezvěstný

Matthew svou hereckou kariéru začal už jako hodně malý. Zahrál si ve filmech „Our idiot brother“, který se pro něj stal i nejvíce ikonickým, a v „Bereavement“. Dále měl roli také v televizním seriálu „As the World Turns “ a hostem byl i v pořadu „Noční show Davida Lettermana“. Poslední herecký výkon chlapec předvedl ve filmu z roku 2016 „Chad: An American Boy“. Jeho kariéra tedy skončila stejně rychle jako začala.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Oficiálně byl prohlášen za pohřešovaného ve středu 25. 8. tohoto roku na tiskové konferenci. Millersville Univerzita v Pensylvánii již v úterý večer oznámila, že hoch zmizel. Naposledy byl viděn, jak odchází směrem od své koleje West Villages k parkovišti Centennial okolo půl deváté. Postrádán začal být, když se ani v průběhu večera a příštího rána nedostavil zpět na kampus a na vyučování.

Objevení ztraceného bývalého dětského herce

Pátrání po pohřešovaném Matthewovi začalo probíhat od čtvrtka. Po necelých třech dnech mladíka konečně našli. V sobotu 28. 8. byl nalezen mrtvý v Manor Township poblíž kampusu univerzity. Povinností školy bylo tuto smutnou zprávu potvrdit ještě ten den na studentském sboru. Toto oznámení bylo naprosto šokující, za mrtvého ho měl totiž málokdo. Rodiče byli jeho smrtí naprosto zdrceni.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Matthew nestihl dokončit ani svůj první ročník na této škole. Novináři a další pracovníci z různých médií se však pouze se zprávou o tragické smrti nesmířili. Proto byla The Lancaster County úřadem koronera příčina smrti v pondělí veřejně odhalena. A do světa se dostalo, že mladík s největší pravděpodobností spáchal sebevraždu. V této chvíli však ještě nebyla potvrzena látka, s jejíž pomocí si Matthew vzal život.

Jed mladík nejspíše sehnal přes znamý Amazon

Po toxikologických testech již nebylo pochyb o použití jedovatého dusičnanu sodného. Tato látka se běžně používá k uchování a konzervaci potravin. V našem organismu však způsobí nízký krevní tlak a omezí navíc okysličování buněk. Na spojení s Amazonem se přišlo během vyšetřování. Když se při prohledávání věcí zesnulého mladíka prošel i jeho počítač a historie vyhledávání.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Záznamy o jeho vyhledávání odhalily, kde látku zakoupil. Pár dní před tragickou událostí si chlapec vyhledával informace o koupi dusičnanu sodného a jeho použití k bezbolestnému skončení života. K nebezpečné látce se tak přes internetový obchod Amazon dostal za pouhých 15 dolarů (zhruba 330 Kč). Proto se jeho matka rozhodla varovat všechny ostatní rodiče a rodiny, aby si uvědomili nebezpečí, které s sebou tato látka nese.

Souhlasíte s tím, jak snadno a lehce dostupná tato toxická látka je?

Zdroj: Deadline

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1731 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď