Koupil starou skříň a našel v ní poklad Nicolase Cage. Za komiks v hodnotě milionů dostal nálezné

Muž ve vydražené staré skříni našel ukrytý poklad. Jednalo se o velmi vzácný komiks, který dle zjištění patřil herci Nicolasi Cageovi.

šatní skříň i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pravděpodobně každý člověk snil o tom, že se na něj alespoň jednou za život usměje štěstí a najde někde ukrytý cenný poklad. To se bohužel podaří jen malému procentu lidí, a to buď zarytým a věrným hledačům pokladů, nebo naopak někomu, kdo by to ani v nejmenší míře nečekal. A právě druhý případ se týkal muže, který vydražil starou skříň, ve které ke svěmu překvapení našel něco, co patřilo slavnému herci.

Ve skříni našel velmi vzácný komiks

V Americe je velmi populární dražit staré garáže, skladové kóje a podobné úložné místnosti. Lidé často doufají, že naleznou něco zajímavého a cenného. Většinou se jedná o spoustu veteše a harampádí, avšak někdy se novým majitelům podaří najít opravdový poklad. O tom ví své i muž, který si vydražil starou skříň, ve které objevil velice vzácný komiks Action Comics #1.

Pod tímto názvem se skrývá opravdová legenda mezi komiksy. Tato rarita byla vydána v červnu roku 1938 a odborníci ji považují za začátek éry superhrdinů. V tomto komiksu se totiž vůbec poprvé objevil Superman. Dle statistik je dochováno pouze sto těchto exemplářů. Action Comics #1 je považován za nejcennější vydání na světě. Ve své době se prodával za přibližně 60 Kč, v roce 2014 byl ale vydražen za více než 60 milionů korun.

Nicolas Cages ho dostal zpět

A jak se ukázalo, výtisk nalezený ve skříni patřil slavnému herci a fanouškovi komiksů Nicolasi Cageovi. Tomu byl tři roky od jeho zakoupení odcizen při vloupání do jeho domu. Jak se ukradený komiks dostal právě do staré almary není známo, avšak muž se rozhodl s hercem spojit a domluvit se na předání, protože věděl, že jej chce umělec zpět. Bohužel nebylo zveřejněno, co nálezce od Cage dostal, ale o rok později byl výtisk vydražen a prodán za více než 40 milionů dolarů. A je jisté, že se jednalo o hercovu kopii.

Podle médií tento poklad Cage prodal z důvodu nedostatku financí. Nejlepší léta již má za sebou a ve své profesi se mu už nedaří tolik jako dříve. Většinu majetku promrhal za hlouposti a podivné rozmary. Vlastnil několik komiksů, živého krokodýla a dokonce i lebku prehistorického tarbosaura.

Co říkáte takovémuto objevu?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články