Muž byl zastřelen, jediným svědkem byl jeho papoušek. To, co poté řekl nové majitelce, je více než děsivé

Mnoho papoušků dokáže opakovat lidská slova, zvlášť tehdy, když je to majitel naučí. Málokoho by ale napadlo, jak velkou váhu nakonec ona slova mohou mít.

Papoušek v přírodě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Příběh o papouškovi jménem Bud, který opakoval podivná slova, je plný tajemství. Jeho slova pomohla při řešení vraždy, která se stala v Michiganu. Papoušek si zapamatoval hlas své bývalé majitelky, která byla podezřelá z vraždy svého manžela. Budovy zvuky a fráze se staly důležitými důkazy pro policii, ale také zbytek rodiny toužící se dovědět, co se stalo s Martinem, obětí vraždy. Jak se podařilo papouškovi odhalit vraha a pomoci policii? Z příběhu, který se odehrál teprve nedávno, doslova mrazí.

Chytrý papoušek

Papoušci jsou zvířata, která dokáží napodobit lidskou řeč. I když nerozumějí zvukům, které opakují, dokážou se naučit a opakovat slova, fráze, a dokonce celé věty. Je to fascinující, ale hlavně to může být velmi užitečné, pokud papoušek náhodou slyší nebo vidí něco, co by mohlo být důležité pro majitele nebo policii. To se stalo i v případě Buda, papouška, který byl svědkem vraždy. Glenna, šestačtyřicetiletá žena z Michiganu, byla usvědčena z vraždy svého manžela Martina a odhalení jejího činu má na svědomí právě Bud.

Podezřelá z vraždy manžela

Martin byl nalezen mrtvý s pěti střelnými zraněními. Glenna, jeho manželka, byla také nalezena s vážnými střelnými poraněními, ale přežila. Její chování na místě činu bylo podezřelé a policie si byla jistá, že byla zodpovědná za vraždu svého manžela. Chyběl ale důkaz. Po tragické události se o papouška jménem Bud starala Martinova bývalá manželka Christina. Bud byl velmi upovídaný a během několika týdnů po přestěhování začal opakovat podivná slova, která mohla souviset s vraždou. 

Papoušek v kleci iZdroj fotografie: Depositphotos

Důležitý svědek

Budova „konverzace“ se skládala z několika frází, které se opakovaly. Nejčastější frází, kterou papoušek opakoval, bylo „Don’t f*** shoot“, ve volném překladu „Nestřílej, kur*a”. Tuto frázi opakoval hlasem svého bývalého majitele. Poté řekl frázi „I’ll kill you”, v překladu tedy „zabiju tě”, kterou interpretoval hlasem bývalé majitelky. Christina byla šokována, když slyšela Budovy zvuky a fráze, a uvědomila si, že by mohly mít souvislost s vraždou Martina. Christina také řekla, že Bud použil k reprodukci rozhovoru dva různé hlasy. 

Usvědčil majitelku z vraždy

To znamená, že slova manžela se snažil napodobit jeho hlasem a slova manželky zase jejím. Nakonec ho Christina přivedla na policii a během pár hodin z Buda všechny potřebné fráze k usvědčení Glenn vypadly. Koho by to napadlo, že právě papoušek dokáže přinést důležité důkazy k vyřešení vraždy, že?

Co říkáte na tohoto neobvyklého svědka?

Zdroj: Newly
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články