Navenek žila spořádaným životem, přitom zinscenovala důkladnou vraždu. Vražedkyni usvědčují její deníkové záznamy

Psychicky nemocná učitelka ze základní školy ve Velké Británii spáchala hrůzný zločin vraždy. U soudu však tvrdí, že je nevinná.

tělo obkreslené po vraždě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V těchto dnech začal ve Velké Británii ostře sledový proces s Fionou Bealovou (49 let) učitelkou ze základní školy z Northamptonu, na jejíž zahradě bylo v březnu 2022 objeveno částečně mumifikované tělo jejího o sedm let mladšího partnera Nicholase Billinghama. I přes velmi přímé důkazy Bealová svou vinu vehementně popírá a tvrdí, že s jeho smrtí nemá nic společného.

V deníku byl podrobný plán a popis vraždy

Jako hlavní důkazní materiál použil žalobce deníkové záznamy Bealové, které se našly na místě činu a nepopiratelně patří jí. Je v nich popsaný jak samotný průběh vraždy, tak také to, co jí předcházelo. Pomocí těchto záznamů se prokurátorovi podařilo zrekonstruovat celý případ. Deníkem se jako červená nit táhne velká emocionální vyčerpanost z partnerství ze strany Bealové. V deníku si často stýská, že jí je Billingham určitě nevěrný. Již dříve ji často podváděl a s jednou ze svých milenek měl i dítě.

Obžaloba se domnívá, že k vraždě Billinghama došlo 1. listopadu 2021 v jejich pronajatém domku ve společné ložnici. Dle deníkových záznamů si Bealová svůj čin perfektně naplánovala. Ten den nejdříve zavolala do zaměstnání a oznámila, že má pozitivní test na COVID-19 a zůstane v domácí izolaci po dobu deseti dnů. Večer, když se její partner koupal ve vaně, si Bealová v kapse županu do ložnice přinesla nůž a schovala jej v šuplíku vedle postele. Dále si připravila dláto, pytle na odpadky a stahovací pásky.

mrtvola ruka iZdroj fotografie: Pixabay

Psychicky narušená vražedkyně

Následně Billinghama požádala, aby si na oči nasadil oční masku a poté ho bodla nožem do krku. Když vykrvácel, zabalila jeho tělo do igelitu a pohřbila ho na zahradě. Když se vrátila po deseti dnech do práce, řekla spolupracovníkům, že ji Billingham opustil kvůli jiné ženě. Obžaloba se domnívá, že Bealová během dalších týdnů používala mobilní telefon svého partnera, aby si nikdo nevšiml, že se pohřešuje.

Zvrat nastal v březnu 2022, kdy začali mít její blízcí obavy o její život a kontaktovali policii. Bealová měla dlouhodobé psychické problémy, což i sama reflektuje, jak dokládá záznam z deníku: „Moje duševní zdraví je čím dál horší. Nesnesu neustálou kritiku, křik, zrady. Když policie dorazila do domku, který si pronajímala, našli ji ležet na zemi. Na sobě měla několik povrchových zranění a v ruce držela dopis na rozloučenou. V tu chvíli našli také její deník. Policie pak začala systematicky prohledávat její dům.

policejní auta iZdroj fotografie: Pixabay

Temná Tulippa

Během domovní prohlídky policisté postupně našli zakrvácenou matraci a na rámu postele krvavou skvrnu. V zahradě pak nalezli lidské ostatky, které byly později označeny jako tělo Nicholase Billinghama. I přes ohromný důkazní materiál však Bealová trvá na své nevině. V deníku si totiž vytvořila svoje druhé „já“, kterému říká Tulipa a které vraždu důkladně naplánovalo a zinscenovalo.

Záznam z deníku hovoří jasně: „Bylo to v říjnu 2021. Tehdy na mě při sexu plivl a začal mi vyhrožovat. Už jsem přemýšlela o rozchodu, ale to, co řekl a udělal, probudilo mou temnou stránku. Říkám jí Tulipa. Tulipa je bezohledná, nebojácná a účinná. Nemilosrdná.“ Z dalších slov, která popisují moment vraždy, mrazí: Bylo to všechno těžší, než jsem si myslela. Pohyb těla mě taky unavoval. Je to mnohem složitější, než se ukazuje ve filmech.“ Soudní proces stále běží a rozsudek zatím nepadl. 

Nakolik byla podle vás vražedkyně příčetná, když vraždila?

Zdroj: Sky News
Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství