Stařenka seděla v restauraci sama pouze s papírovou taškou. Když číšnice viděla, co s ní dělá, svolala veškerý personál

Každý rok v ten samý den chodili staří manželé do oblíbené restaurace. Usadili se pokaždé u stejného stolu, aby slavnostně povečeřeli. Letos ale zůstala mužova židle prázdná.

Osamělá smutná seniorka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když senioři přijdou o milovaného partnera, se kterým strávili dlouhé roky společného života, je to pro ně velká rána. Ze ztráty se jen velmi složitě vzpamatovávají. Na stará kolena se znovu musí naučit žít sami. Cítí se zbyteční a osamělí, což je skličující. Možná i proto se občas snaží dodržovat rituály, které mívali se svým partnerem. Alespoň na chvíli se tak mohou vrátit v čase, zavzpomínat a prožít znovu šťastné okamžiky, které jsou už nenávratně pryč.

Podezřelé chování seniorky zaujalo obsluhu

Seniorka, která přišla o svého manžela, se rozhodla oslavit jeho narozeniny v jedné z newyorských restaurací, kam spolu pravidelně v ten den chodívali. Podle webu Goniec jí to pomáhalo alespoň trochu ulehčit samotu, kterou po jeho odchodu silně pociťovala. Netušila však, že návštěva podniku bude nakonec velmi překvapivá. Zpočátku totiž všechno probíhalo normálně. Přišla, sedla si ke stolu, vedle sebe na židli položila tašku a objednala si z jídelního lístku.

Staří manželé byli pravidelnými hosty restaurace. Když nepřišli týden, personál si uvědomil, že něco není v pořádku, a začal pátrat

Jakmile stařenka dojedla talíř horké polévky, zaplatila servírce útratu. U stejného stolu, kde kdysi s manželem pravidelně sedávali a večeřeli, ale ještě zůstala. Bezpečnostní kamery počínání seniorky natočily. Na záběrech je vidět, jak se nenápadně kolem sebe rozhlíží a vypadá u toho dost nejistě. Její poněkud zvláštní chování neušlo pozornosti servírky. To, co následně seniorka udělala, však nikdo nečekal.

Z tašky vyndala zvláštní papírový pytlík

Natáhla se pro svou tašku a vytáhla z ní papírový pytlík. V něm byl schovaný malý dortík, který sama upekla. Na videu, které zveřejnil tiktokový profil GettiShow, je vidět, jak seniorka do moučníku zapíchla svíčku a snažila se ji zapálit. Byla zjevně nervózní, takže se jí to podařilo až na několikátý pokus. Když byl narozeninový minidort připravený, sáhla si na snubní prstýnek, který měla zavěšený na řetízku na krku, a v duchu na milovaného muže vzpomínala.

@gettishow Kind strangers sing Happy Birthday 🥺 try not to cry! #restaurant #oldwoman #widow #streetsofnewyorkpizzalasvegas #vegastiktok ♬ Inspiring Motivation – D’Santos

Číšnici nenechala dojemná scéna, kterou celou dobu sledovala, chladnou. Nepozorovaně svolala personál i ostatní zákazníky a společně se vydali ke stolu seniorky. Vzápětí začali zpívat obligátní narozeninovou píseň Hodně štěstí a nakonec zatleskali. Zaskočená seniorka měla slzy v očích a konečně se jí objevil i úsměv na tváři. Něco takového rozhodně nečekala. Srdceryvné video se stalo hitem internetu, který zasáhl desítky milionů lidí.

Co říkáte na milou reakci servírky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články