Staří manželé byli pravidelnými hosty restaurace. Když nepřišli týden, personál si uvědomil, že něco není v pořádku, a začal pátrat

Každý týden se manželé vydali do hospůdky, usadili se u stolu, povečeřeli a popovídali si s personálem. Jednoho dne se ale do restaurace nedostavili. Personál začal mít obavy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Život v důchodu si manželský pár Svobodových pravidelně zpestřoval návštěvou oblíbené restaurace. Stali se vítanými štamgasty, na které se personál pokaždé těšil. Zapadlá hospůdka se stala pro pětaosmdesátiletého Josefa a jeho o pět let mladší ženu Martu druhým domovem. Navštěvovali ji dlouhá léta. Jenže najednou přestali. Jejich příběh nám do redakce zaslala naše čtenářka Věra Svobodová, dcera manželů.

Staří manželé se už neukázali

Bylo to divné. Už když vynechali jeden týden, personál si toho všiml. Jejich absence však pokračovala i v následujících týdnech. Během několika let, kdy senioři do restaurace pravidelně docházeli na dobré jídlo a pití, se spřátelili s barmany, kuchaři i servírkami. Měli opravdu vřelý vztah, takže jejich absence začala personálu víc a víc vrtat hlavou.

Protože manželé už nebyli nejmladší, lidé z restaurace si o ně začali dělat starosti. Rozhodli se, že se pokusí seniory vyhledat, aby se ujistili, že jsou v pořádku. Nebylo to úplně jednoduché, protože neznali ani jejich příjmení, ale intenzivně v pátrání pokračovali. Nakonec se na ně usmálo štěstí, našli jejich příbuzné a nakonec přímo manžele Svobodovy.

Personál přivezl jídlo seniorům

Dozvěděli se, že seniorský pár přestal navštěvovat oblíbenou restauraci kvůli zdravotním potížím. Stav Josefa se zhoršil, necítil se dobře, zůstával se svou ženou doma. Bylo to velmi smutné. Zaměstnanci restaurace se nabídli, že jim přichystají překvapení. Přijdou k nim domů a připraví jim skvělé jídlo i pití, které si obvykle dávali. Bylo to úžasné gesto.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Během pravidelných návštěv restaurace se staří manželé stali součástí její velké rodiny. Personál hospůdky uvařil skvělé jídlo, uložil ho do boxů, naskládal do auta a vyrazil ke Svobodovým. Když ho Josefovi a Martě servírovali, neuniklo jim, že jsou stařečci dojatí. Svobodovi chtěli za jídlo zaplatit a odměnit štědré servírky a kuchaře, ale to nepřipadalo v úvahu. Pro personál to bylo malé gesto, kterým jim chtěli zpříjemnit nelehké chvíle.

Manžele navíc potěšil i fakt, že na ně milý personál restaurace tak myslel. V dnešní době jsou totiž lidé ke svému okolí často spíše nevšímaví, přitom i malá pozornost dokáže rozjasnit den. A u seniorů, kteří se mnohdy cítí osamělí, to platí dvojnásob.

Co říkáte na milé gesto personálu restaurace?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články