Vážně nemocné miminko v nemocnici za celých 5 měsíců nikdo nenavštívil. Zdravotní sestra proto udělala razantní krok

Zdravotní sestra se již dále nemohla dívat na nebohé miminko, které nikdo v nemocnici nenavštěvoval. Proto se rozhodla pro radikální řešení.

miminko i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někteří rodiče, jež zplodí dítě, o něj ve skutečnosti nemají vůbec zájem. V horším případě si jej nechají, ale silně zanedbávají jeho výchovu, což vede k velkým fyzickým i psychickým problémům. Lepší variantou je, že se svého potomka vzdají hned po porodu, čímž mu zajistí lepší budoucnost a rodinu, která mu dá lásku, jež by od biologických rodičů nedostal.

Dívenku v nemocnici nikdo nenavštěvoval

Zdravotní sestřička Liz zasvětila celý svůj život práci a péči o ostatní. I z toho důvodu byla ve svých čtyřiceti letech svobodná a vyhlídky na to, že se stane matkou, se každým dnem snižovaly. Podstoupila několik umělých oplodnění pomocí dárce spermatu, ale ani jeden pokus nevyšel. Jak zmiňuje i web CbcNews, lékaři jí poté oznámili, že není schopna v sobě udržet dítě, čímž se veškeré její sny rozplynuly.

Jednoho dne si však v nemocnici všimla novorozené holčičky Giselle, která se narodila matce těžce závislé na drogách. Proto přišla dívenka na svět dříve a vážila pouhých 900 g. Trpěla novorozeneckým abstinenčním příznakem, k čemuž se poté přidaly problémy s dýcháním. Ukázalo se však, že Giselle je velká bojovnice. Za celou dobu jejího pobytu v nemocnici ji ale nikdy nikdo nepřišel navštívit, čehož si Liz všimla. A tak se rozhodla, že bude za holčičkou docházet každý den sama. Naprosto se do ní zamilovala.

Soud zdravotní sestře adopci povolil

Trávila s ní každou volnou chvíli, a jakmile zjistila, že bude Giselle dána do pěstounské péče, neváhala ani chvíli a zažádala o ni. Ke svému velkému štěstí dostala dívenku do péče. Pomáhala jí od závislosti na návykových látkách a milovala ji jako vlastní. Proto zažádala o adopci, kterou jí po devíti měsících soud schválil. Stala se tak skutečnou Gisellinou maminkou. Příběh těchto dvou statečných bojovnic, které se staly velkou inspirací pro ostatní, byl zveřejněn na YouTube.

Nyní je Giselle sedm let, a přestože ještě musí být krmena přes sondu, vyvíjí se jako každé jiné normální dítě. Se svou maminkou tvoří nerozlučnou dvojku a štěstí z nich přímo srší. Tyto dvě osoby si prostě byly souzeny. Tím, že si Liz dívku osvojila, jí změnila život k lepšímu. Podobně to bylo i v případě postiženého chlapce, kterého adoptovala žena, díky níž se mu zcela změnil život.

Co si myslíte o rozhodnutí zdravotní sestry?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články