Adoptovala si dítě, které si nikdo nechtěl vzít. Dnes má nemocný chlapec rodinu, která mu kompletně změnila život

Zatímco většina adoptivních rodičů preferuje zdravé děti, Nika je v tomto jiná. Rozhodla se pro adopci nemocného chlapce, aby mu zachránila svou láskou život.

Chlapec s postižením i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nika na se na první pohled může zdát jako obyčejná žena. Měla šťastný život s krásnou dcerou a milujícím manželem. Nicméně, toužila po tom, že si adoptuje dítě a poskytne mu lásku a péči. Většina lidí by si ráda adoptovala zdravé dítě, protože starost o nemocné dítě jim nemusí vyhovovat. To Nika měla jiné preference – chtěla adoptovat dítě, kterému by mohla zachránit jeho život. Když se o této myšlence začala bavit se svým manželem, podpořil ji a společně začali hledat profily opuštěných a nemocných dětí. 

Výběr byl jasný

Nakonec si vybrali chlapce jménem Rustam, který neměl téměř žádnou šanci na adopci. Rustam se narodil nemocný a jeho biologická matka ho hned po narození opustila. Měl vrozené vady na tváři, nemluvil a jeho vývoj byl zpomalen. Navíc měl jen jednu nohu a musel být krmen přes trubici. Nicméně, nelhostejný lékař zajistil, aby dostal kvótu na bezplatnou operaci, během níž se snažili co nejvíce obnovit jeho tvář. Když Nika poprvé viděla Rustama, vůbec se nebála. Ihned začala přemýšlet, co pro něj může udělat. 

Byla to láska na první pohled

Přestože jí na okamžik blikla myšlenka, co to vlastně právě udělali, brzy začala přemýšlet prakticky a nebyl čas na další rozmýšlení. Od přijetí Rustama uplynuly více než dva roky a rodiče naučili svého syna chodit o berlích a nakonec i s protézou. Rustam pracoval s logopedem, aby zlepšil svou řeč a nyní je jeho mluva téměř stejná jako u jeho vrstevníků. Když se Rustam stal součástí Nikiny rodiny, děti na něj nejdříve špatně reagovaly a vysmívaly se mu. Tomu je však konec.

Chlapec na vozíku iZdroj fotografie: Depositphotos

Udělala pro něj všechno

Nika se rozhodla vytvořit Instagramový účet pro svého syna a sdílet s ostatními zajímavé momenty z jeho života. Rustamova stránka se stala velmi populární a média začala být stále více zvědavá. Později se stali hosty různých televizních pořadů a objevili se i v časopisech. Nika učí svého syna, aby se za svůj vzhled nestyděl, a vysvětluje mu, že to, co je důležité, je duše. Rustamovi zbývá spousta rehabilitací a operací, ale může si být stoprocentně jistý, že ho jeho milující rodina bude neustále podporovat. 

Co říkáte na adopci postiženého chlapce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články