Ženich zmizel 6 týdnů po svatbě. Jeho žena neměla tušení, co se stalo. Pravda vyšla najevo až po 68 letech

Válka často do rodin přináší slzy a bezmoc, podobně jako v případě Peggy, která dlouhých 68 let hledala svého muže.

Stará žena s hůlkou i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Válka nepřináší nic dobrého a rozhodně je možné říci, že rozvrací rodiny. Stejně tak tomu bylo i v případě Peggy. Ta ve 40. letech minulého století pracovala na letecké základně Altus Oklahoma. A zde poznala svou životní lásku, muže, který jí nesmírně imponoval. Těšila se, že spolu prožijí mnoho šťastných let. Osud tomu ale nebyl nakloněn.

Smutný konec velké lásky

Billy Harris byl letec. Dne 22. září 1943 se s Peggy vzali a plánovali společný život. Štěstí jim ovšem vydrželo pouhých 6 týdnů. Poté Billy dostal povolávací rozkaz do Evropy, konkrétně do Francie, která bojovala s nacistickým Německem.

Následovala léta, která by Peggy nepřála opravdu nikomu. Ztráty na životech byly za 2. světové války obrovské a jen USA přišlo přibližně o 170 000 občanů právě při bojích v Evropě, uvádí web Válka. Billy byl, jak se po dekádách ukázalo, jedním z nich.

Smrt v Normandii

V té době bohužel chyběly informace, případně byly zmatené. I Peggy dlouho nevěděla, co se jejímu milovanému přihodilo a zda skutečně padl. Web Altus uvádí, že dostala zprávu o jeho pohřešování. Poté, že je naživu a vrací se domů. Další dopis však uvedl, že je mrtvý a pohřben na některém z francouzských hřbitovů. Další dopis zase říkal, že je na jiném hřbitově. Trvalo dlouhých a bolestných 68 let, než se Peggy dozvěděla pravdu.

Billy zemřel 17. července 1944 v Normandii. Peggy byla pozvána na slavnostní ceremoniál a konečně viděla místo, kde byl její milý uložen k poslednímu odpočinku. Ve Francii je oslavován jako hrdina. Ukázalo se, že když zjistil, že jeho letadlo bylo zasaženo, obrátil letoun směrem do lesa, aby minimalizoval počet obětí. Je po něm dokonce pojmenovaná hlavní silnice v městečku Les Ventes, blízko místa jeho úmrtí a hrdinského činu.

Trauma z války

Váleční veteráni často mívají psychické problémy a živé sny, které je vrací zpět do míst, jež by ze své paměti nejraději navždy vypudili. DámskýDeník ale nedávno popisoval fascinující a šokující příběh 2letého chlapečka, kterému se vybavily vzpomínky z minulého života. Zcela přesně pak popisoval svůj příběh z 2. světové války, který se shodoval s realitou.

Jak byste milovanou osobu hledali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články