Karel Gott, jak ho mnozí neznají: Jako malý miloval pohřby, pleš si zabarvoval černou fixou a Ivana ho nejdřív odmítala

Životní dráhu nejslavnějšího českého zpěváka všech dob veřejnost mohla sledovat v podstatě v přímém přenosu. Existují ale zajímavosti, které jste o mistrovi zřejmě netušili.

Karel Gott mává i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Legendární zpěvák Karel Gott (†80) se nezdráhal dělit o svůj život s fanoušky. Nechával je nahlédnout i pod pokličku svého soukromí. V podstatě je jen málo věcí, o kterých veřejnost neví. I když se mu podařilo například nějakou dobu tajit, že se oženil, což spoustě fanynek zlomilo srdce, vše mu bylo nakonec odpuštěno. Mistr měl totiž šarm, styl a charisma, kterému jen málokdo odolal. Dost zajímavostí, které přinejmenším udivují, jste o něm ale nevěděli.

Rád se díval do otevřených hrobů

Jen těžko se v tuzemských šoubyznysových vodách najde interpret, který by se alespoň částečně mohl ikonickému zpěvákovi přiblížit. Zlatých slavíků získal hned 40 – byl prostě výjimečný, o čemž svědčí i fakt, že nazpíval téměř tisícovku písní. Narodil se v Plzni, ale vyrůstal v Praze. S maminkou měl vřelý vztah, ale s otcem moc dobře nevycházel. Už jako dítě měl morbidní libůstku. Fascinovaly ho podle serveru Aha! pohřby a s oblibou prý zíral do otevřených hrobů.

Z dětství si zpěvák prý také pamatoval, že k jeho postýlce přišla žena v bílém rouchu, naklonila se k němu a zase odešla. Kdo byla ta záhadná postava, se nikdy nedozvěděl. Vůbec první žvýkačku mistr dostal, když mu bylo necelých šest let. Dali mu ji američtí vojáci, kteří se v roce 1945 podíleli na osvobození Československa. V dospělosti žvýkačky moc nevyhledával, místo nich mnohem raději cucal hašlerky.

Napoprvé mu Ivana dala špatné číslo

Přáním zpěvákovy maminky bylo, aby se oženil s herečkou Jiřinou Bohdalovou. K tomu ale nikdy nedošlo a až do mistrovy smrti zůstali pouze přátelé. Možná i proto, že zpěvák preferoval ženy s dlouhýma nohama a výrazným nosem. Nejhezčí sex prý zažil s někdejší přítelkyní Marikou Sörösovou, když v jeho vile na Bertramce naklepávala maso na řízky. Když Gott požádal při prvním setkání budoucí manželku Ivanu o telefonní číslo, dala mu špatné. Měla totiž v té době přítele.

Karel Gott s Jiřinou Bohdalovou iZdroj fotografie: Nextfoto
Karel Gott s Jiřinou Bohdalovou

O svůj geniální hlas se zpěvák pečlivě staral. Jakmile ho začaly pobolívat hlasivky, kloktal olivový olej. Vizáž pro něj byla důležitá, za oblečení podle Blesku ročně utratil kolem dvou miliónů korun. V jistou dobu si zabarvoval pleš černou fixou. Nesnesl, aby kdokoliv viděl, že ho před akcí nebo vystoupením pudrují. Jakmile došlo na profesionální focení, nakapal si do očí. Přestože byl mistr alergický na zvířecí chlupy, měl psa i kočku.

Miloval guláš a kachnu se zelím

Přestože Gott procestoval celý svět, kde jistě ochutnal nejrůznější gastronomické speciality, měl velmi rád českou kuchyni. Nedal dopustit na dobroty z domácí zabijačky, na jehněčí maso a miloval guláš z kližky nebo pečenou kachnu s knedlíkem a zelím. Přestože si rád dal vejce, doma je prý nemíval. Snídal zásadně sladké. Dorty s krémem ale nepatřily k jeho favoritům. Musely být výhradně s pudinkem. K nim si mistr rád dal kávu, kterou ovšem vařil z minerálky.

Co jste o mistrových zvycích nevěděli?

Zdroj: Aha!, Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články