Karel Gott o svatbě s Ivanou dlouhé roky mlžil. Zásnuby přiznal až na sklonku svého života

Po návratu z amerického města hříchů a hazardu, kde se mistr tajně oženil, tvrdil, že šlo o impulzivní rozhodnutí. Ve své poslední knize ale podal zcela jinou verzi příběhu.

Karel Gott a Ivana Gottová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Chomoutu se legendární zpěvák Karel Gott († 80) dlouhá léta úspěšně vyhýbal. O to víc jeho fanynky v lednu 2008 šokovala zpráva, že se jejich idol tajně oženil v americkém městě Las Vegas. Tehdy osmašedesátiletá hvězda si vzala o 37 let mladší Ivanu Macháčkovou. „Ten sňatek jsme skutečně neplánovali a rozhodli se až přímo v Las Vegas. A jestli jsem tím někoho zklamal? Věřím, že ne,“ cituje Gottovo vyjádření po návratu z města hazardu Blesk. Jenže po letech o svatbě mluvil jinak.

Svatba nebyla impulzivním rozhodnutím

Letos by ikonický zpěvák se svou ženou slavil patnáctileté výročí svatby. „Čeká nás čtvrtý rok bez drahého Karla, ale v našich srdcích zůstává. Slibuji, že jeho odkaz budu opatrovat se stejnou péčí a láskou jako dosud,“ vyznala se Gottová (46) na sociálních sítích, jak moc jí manžel chybí. Dlouhá léta se všichni domnívali, že uzavření jejich sňatku bylo skutečně momentální impulzivní rozhodnutí, jak mistr tvrdil po návratu z Las Vegas.

Ve skutečnosti celá anabáze proběhla zcela jinak. Zpěvák se k tomu přiznal až po dlouhých letech, když na sklonku svého života sepisoval paměti Má cesta za štěstím. V knize popsal zásadně odlišný svatební příběh. Najednou už nešlo o neplánovaný sňatek, jak tvrdil v roce 2008. „Chtěl jsem, aby mi svědčil Láďa Štaidl, ale nemohl s námi odletět, protože zrovna probíhal soud o opatrovnictví jeho syna Artura, který vedl s Ivetou,“ napsal Gott v knize, jež vyšla po jeho smrti.

Zasnoubili se ještě v Česku

Je možné, že ikonický zpěvák mlžil nebo lhal, protože nechtěl drásat srdce svých fanynek tím, že budou přihlížet opulentnímu tuzemskému obřadu, který by zraky veřejnosti jistě neunikl. Nebo se obával, že kdyby to prasklo, neuteče před mediálním cirkusem, ani když odletí do Spojených států. Jde ale jen o spekulace. Pravý důvod toho, proč tehdy neřekl, že se ještě doma dva dny předtím s Ivanou zasnoubili a pak odletěli za Atlantský oceán vzít se, už mistr nesdělí. O plánované svatbě vědělo jen několik málo lidí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karel Gott (@karel.gott_fans)

Místo klíčového životního kroku zpěvák vybral se svým dobrým kamarádem Markem Lehečkou. „Po delší diskuzi jsme došli k řešení: Tam, kde se ženil Elvis. Las Vegas!“ píše Gott ve své poslední knize s tím, že jedním z mála lidí, kdo o utajované svatbě věděl, byla matka nevěsty, která ji měla odvést k oltáři. K městu hříchů měl ikonický zpěvák silné pouto. „Vystupovaly zde největší legendy světové hudby a showbyznysu. Právě v hotelu Frontier, kde jsem měl v roce 1967 půlroční angažmá, začala také moje zahraniční kariéra,“ uvedl pro server.

Proč si myslíte, že mistr mlžil o svatbě?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články