Karel Gott plánoval svatbu už v 19 letech, ale pak se se svou láskou musel rozloučit. Až po 30 letech se dozvěděl, že byla zavražděna

Fanoušci hudební ikony sledovali dlouhá desetiletí, jak se jejich idol vyhýbá manželství. Zapřisáhlý starý mládenec se oženil až v roce 2008. Chtěl to ale udělat už v devatenácti.

Karel Gott mává i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Legendárnímu zpěvákovi Karlu Gottovi (†80) padaly ženy k nohám. Měl pověst džentlmena, který se k něžnému pohlaví choval korektně a s úctou. Ke své proslulosti milovníka žen se ale musel propracovat. Na jejím začátku byla jedna z jeho prvních lásek, o devět let starší zpěvačka Olga Svobodová. Potkal ji na startu své bohaté kariéry a do své učitelky lásky se mladičký talentovaný umělec tak zamiloval, že si ji dokonce chtěl vzít za manželku.

Chci takovou, která mě povede

Nesmělý mladík tehdy pracoval jako elektromontér v ČKD, ale už vystupoval v kavárně Alfa. A právě tam se setkal s uhrančivou tmavovláskou. Bylo mu devatenáct let a už měl spoustu fanynek, jenže oči měl jen pro jednu ženu, s níž zažil i svou první sexuální zkušenost. Současné generace mají dostatek informací o sexu, ale tehdy to bylo jinak. „Že by kluk třeba ztratil panictví v patnácti? Vyloučeno! O těch věcech jsme si mohli tak akorát šuškat,“ vysvětloval Gott ve své knize Když milenky pláčou.

O devět let starší Olga, která byla tehdy hvězdou, mladého zpěváka nesmírně přitahovala. „Mám pocit, že žena, s níž se poprvé pomiluji, musí mít o pár let víc. Chci prostě takovou, která přesně ví, co chce, a mne navíc povede,“ měl se tenkrát svěřit kamarádovi, skladateli Eduardu Parmovi. Po jednom vystoupení ho pozvala k sobě domů a nakonec nezůstalo jen u jediné noci. Gott se do zpěvačky zamiloval a jejich vztah trval rok.

Uhrančivá zpěvačka skončila tragicky

Krásná Olga ho okouzlila do té míry, že ji Gott chtěl požádat o ruku. „Karel na ní nesmírně visel, byla to velmi dobrá zpěvačka a navíc ženská! Samice s mimořádným sex-appealem. Byla moc hezká a chtěl ji kdekdo,“ řekl zpěvák Milan Chladil. Svatbu měli devatenáctiletému mladíkovi rozmluvit jeho kamarádi. „Byla něco mezi mou zkušenou doktorkou a učitelkou. Zcela s důvěrou jsem se mohl svěřit do jejích rukou. Kdybych ji nepoznal, určitě by můj vývoj probíhal zpomaleněji,“ uvedl Gott ve své knize.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Karel Gott (@karel.gott_fans)

Vztah se rozpadl, když zpěvák v roce 1963 odešel do Divadla Semafor. Se svou láskou se už nikdy neviděl. Znovu o ní uslyšel až po třiceti letech, kdy mu přátelé řekli, že Olgu postihl krutý osud. Zatímco hvězda mladého umělce stoupala, ta její vyhasínala. Přestala vystupovat, propadla alkoholu a údajně se živila jako domovnice v jednom z pražských činžáků. Tam také přišla o život. Parta mladých, pravděpodobně zdrogovaných lidí ji pobodala. Olga na schodech domu vykrvácela.

Co říkáte na příběh první lásky Karla Gotta?

Zdroj: Šíp, Aha!
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články