Hvězdný hollywoodský komik podlehl zákeřné rakovině. Byl nejvtipnější z nejvtipnějších, shodují se fanoušci

Začínal jako stand-upový komik ve večerních klubech v Kanadě. Jeho úspěch ho katapultoval až do Hollywoodu, kde účinkoval v celé řadě komediálních seriálů a filmů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jmenuju se Earl, Lid versus Larry Flynt nebo třeba Dr. Doolittle. To jsou nejznámější snímky, ve kterých zazářil komediální talent muže, jehož život po dlouhých devíti letech nerovného souboje se zákeřnou nemocí vyhasl. Nehynoucí slávu si získal především účinkováním v legendární americké televizní show Saturday Night Live.

Byl nejvtipnější ze všech komiků

Svou kariéru začal Norman Macdonald v kanadských nočních klubech, kde vystupoval v legendárních one man show. Do televize se dostal počátkem devadesátých let, když začal psát komediální scénáře pro americký sitcom Roseanne a talkshow The Dennis Miller Show. V roce 1993 vyhrál konkurz na scénáristu a zároveň hlavního komika proslulé show Saturday Night Live, v níž si získal nehynoucí slávu a velký obdiv svých spolupracovníků i nadřízených.

Nikdo nebyl tak vtipný jako Norm,“ uvedl k jeho výkonům tým pořadu Saturday Night Live na svém oficiálním Twitteru ku příležitosti Macdonaldova úmrtí. „Byl na svou komedii velmi hrdý. Odmítal, aby jeho diagnóza ovlivnila způsob, jakým ho viděli diváci či kdokoli z jeho blízkých,“ uvedla Macdonaldova dlouholetá produkční Lori Jo Hoekstra. „Jednou napsal, že vtip by měl vždycky překvapit a nikdy by se neměl podbízet,“ napsala Lori dojatě. „Rozhodně se nikdy nepodbízel. Norm bude strašně chybět,“ neubránila se dojetí.

Hold mu vzdal i kanadský premiér

O tom, že byl Norm Macdonald komikem světového formátu, svědčí i fakt, že k jeho úmrtí kondoloval dokonce i premiér jeho rodné Kanady. Na svém oficiálním Twitteru napsal: Svět byl mnohem zábavnější, když v něm byl Norm Macdonald. Ztratili jsme komediálního génia a skvělého Kanaďana. Posílám soustrast jeho bližním a bezpočtu fanoušků truchlících po jeho smrti,“ napsal Justin Trudeau.

Norm se vryl do paměti všem, s nimiž kdy spolupracoval. Vzpomíná na něj i tvůrce komediálního animovaného seriálu The Family Guy (konkurenční seriál Simpsonových) Seth MacFarlane, na jehož seriálu, v Česku známém jako Griffinovi, se první muž komedie podílel. „Vždy jsem doufal, že se po dokončení práce bude potulovat někde kolem, jen abyste si mohli poslechnout jeho historky a zasmát se. Byl tak veselý a nekonečně velkorysý! Bude mi moc chybět,“ dodal.

Ze kterých filmů si Norma Macdonalda pamatujete?

Zdroj: BBC News

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Jitka Hemelíková

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vyšší pohodlí a zvýšení produktivity práce s držákem monitoru NB G45
Události247.cz
Události247.cz
Ušetřit na jahodách se dá samosběrem: Úspora je oproti prodeji v obchodech i několikanásobná
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů