Čtyřletá holčička stojí mezi 6 bojovými psy a jejich žrádlem. Její chování způsobilo na internetu bouřlivé debaty

Video se čtyřletou holčičkou, která stojí tváří v tvář šesti velkým pitbulům, rozdělilo internetové uživatele na dva tábory.

Hlava psa plemena pitbul i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Přestože jsou psi považováni za věrná a poslušná zvířata, může nastat situace, kdy zareagují zcela nekontrolovatelně a nepředvídatelně. Existuje mnoho případů, ve kterých pes napadl dítě, a to bez zjevné příčiny. Při bližším zkoumání poté bylo zjištěno, že buď měl pes k útoku důvod, nebo že zaútočil naprosto bezdůvodně. Proto video, které bylo zveřejněno na internetu, rozdělilo sledující na dva tábory.

Je rozumné nechávat dítě se psem samotné?

Mnoho majitelů převážně psích bojových plemen by za ně dalo ruku do ohně. Jsou si jistí, že by tato zvířata nikdy nebyla schopna ublížit člověku, natož dítěti. Bohužel je známo mnoho příběhů, které vypráví o opaku. Existuje totiž velké množství napadených dětí, jež byly pokousány a téměř usmrceny cizím psem či přímo jejich čtyřnohým mazlíčkem. Jak ale uvádí i web ČT24, takovýchto případů ubývá, a to převážně díky zodpovědnějšímu přístupu majitelů k výcviku svých psů.

Přesto by měli být především rodiče velmi opatrní a měli by si dobře promyslet rozhodnutí, zda nechají své malé dítě se psem samotné. Stačí totiž vteřina a v nestřeženém okamžiku může dojít k tragédii. Nikdo netuší, co se hafanovi zrovna honí hlavou, čím jej může dítě rozzlobit či rozrušit natolik, aby byl schopen na něj zaútočit. I právě proto vzbudilo video, jež bylo zveřejněno na YouTube, silné emoce a způsobilo bouřlivou debatu, ve které se internetoví uživatelé rozdělili na dva tábory.

Psi poslušně čekají na dívčin pokyn

Na videu je natočena čtyřletá dívenka, která stojí před šesti sedícími pitbuly, kteří, když se postaví na zadní nohy, ji dost převyšují. Psi koukají na to, co holčička dělá. Ta jim nasype na zem žrádlo a oni poslušně čekají na to, až jim dá jejich malá majitelka pokyn a svolení k tomu, aby mohli začít jíst. Když jim ho dívka dá, rychle a s chutí se šestice psů bojového plemene pustí do jídla. Pro mnoho lidí, jež nahrávku zhlédli, je jednání jejích rodičů nezodpovědné a velmi nebezpečné. Jiní zase obdivují poslušnost a věrnost těchto psů.

Je tedy otázkou, zda je toto jednání správné. Majitelé svým mazlíčkům věří, proto svou dceru nechali, aby jim dala žrádlo. Nijak se necítí v ohrožení, proto se o ni nebáli. Zda se jim to někdy vymstí, nedokáže nikdo říct. Jak jsme ale na DámskémDeníku již v minulosti psali, psi neútočí bezdůvodně jen na děti. Pitbul, kterého se ujala žena, ji z ničeho nic v jejím domě napadl. Útok měl tragické následky. A rozhodně se nejedná o ojedinělý případ.

Na kterou stranu byste se přiklonili vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články