Fena úpěnlivě kňučela na popelnici a snažila se dostat dovnitř. Jakmile se kolemjdoucí studentky dozvěděly proč, propukly v pláč

Kolemjdoucí studentky si všimly žalostně vyjící feny u popelnic. Po chvíli se rozjela dramatická záchranná akce s nejistým výsledkem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dvě studentky, Ema a Tereza, šly ze školy pěšky, jelikož byl krásný podzimní den. Najednou si ale všimly zoufalé feny u skupiny popelnic. Dorážela na ně a smutně vyla, a tak se dívky šly podívat, co se děje. Když zjistily, proč se fena snažila dostat do popelnice, okamžitě rozjely záchrannou akci.

Potkaly se náhodou

Fena labradorského retrívra neustále pobíhala okolo skupiny kontejnerů a popelnic na malém sídlišti, přímo vedle vchodu do bytového domu. Jedna ze studentek, Tereza, bydlela opodál, proto ji tudy šla Ema doprovodit. Netušily, jak dramatický závěr bude mít toto odpoledne. Emě se ihned zdálo divné, proč je zde pes sám a proč vypadá tak vyděšeně a nervózně.

Nemohly to nechat být

Dívky by asi celou situaci přešly a Ema se vydala domů, ale něco se jim na feně nezdálo. Neustále skákala na jednu z popelnic a u toho nahlas štěkala. Tereza dostala neblahé tušení a rozhodla se popelnici otevřít a nahlédnout tam, kam fena nedohlédla. Když otevřela víko, se zděšením zde objevila pohybující se odpadkový pytel, ze kterého se linuly tiché zvuky.

Nešťastný osud štěňat

V pytli se tísnilo pět maličkých štěňat, která se feně musela narodit teprve před několika dny. Vypadalo to, že někdo z blízkého paneláku nechtěl mít s mláďaty své feny starosti, a tak jen vyšel před vchod a vyhodil je do popelnice. Všechna byla ještě živá a na první pohled v pořádku, dívky se proto rozhodly rychle jednat a zajistit jim okamžitou veterinární péči.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šťastný konec pro celou psí rodinu

Fena ihned reagovala a vydala se své znovunalezené děti olízat. Bylo vidět, že je oběma studentkám nesmírně vděčná za to, že zasáhly a neignorovaly ji jako jiní kolemjdoucí. Zanedlouho na místo dorazil otec Terezy a odvezl fenu i štěňata k veterináři, který jim předepsal nezbytné léky a celou skupinu poslal zpět domů.

Vzhledem k tomu, že si ani jedna z dívek nemohla nechat doma tolik zvířat, rozhodly se jim najít adoptivní rodinu. To se nakonec díky sociálním sítím povedlo a všechna štěňata i s maminkou se dostala do milujících náručí.

Co byste dělali, kdybyste tuto fenu potkali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články