Jejich 13letá dcera podlehla rakovině. Když pak rodiče vyklízeli pokoj, naprosto oněměli

Rodiče při vyklízení pokoje své dcery, která zemřela na rakovinu, našli něco nečekaného. Ručně psaný ukrytý vzkaz jim vyrazil dech.

Dívka s rakovinou i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Největší bolest, kterou mohou rodiče pocítit, je zažít smrt vlastního dítěte. Takto smutný a otřesný zážitek nevyléčí ani čas a prázdno v jejich srdcích zůstane navždy. V takové situaci se ocitli rodiče třináctileté britské dívky, která prohrála boj se zákeřnou nemocí. Při vyklízení jejího pokoje ovšem narazili na něco, co nečekali. Neměli ani tušení o tom, co pro ně jejich dcera přichystala.

Dívka svůj boj s rakovinou prohrála

Athena Orchard žila spokojeným životem se svou rodinou. Měla milující rodiče, šest sester a tři bratry. O své sourozence se ráda starala a matce pomáhala s péčí o ně. Snila o své budoucnosti a představovala si, čeho asi v dospělosti dosáhne. Když si v prosinci objevila na hlavě malou bulku, nevěnovala tomu pozornost. Během vánočních svátků ovšem zkolabovala, a tak byla okamžitě převezena do nemocnice, jak popisuje začátek jejího konce i web AbcNews.

Po mnoha vyšetřeních si Athenina rodina vyslechla zdrcující zprávu. Lékaři zjistili, že dívka trpí rakovinou kostí v již pokročilém stádiu zasahující páteř, levé rameno a hlavu. Následovala sedmi a půl hodinová operace a chemoterapie. Po těžkém a vyčerpávajícím boji s touto zákeřnou nemocí ale třináctiletá Athena zemřela. Celá její rodina truchlila a nemohla se s dívčinou smrtí smířit. Přesto se ale otec pustil do vyklízení jejího pokoje. Když ze zdi sundal zrcadlo, nemohl uvěřit svým očím.

Nikdo neměl tušení, co dívka chystá

Athena jej zezadu celé popsala černým fixem, a zanechala tak jakousi zprávu o 3000 slovech plnou jejích myšlenek a nejniternějších pocitů. „Štěstí závisí na nás samých. Každý den je výjimečný, tak si ho užijte naplno, zítra totiž můžete dostat nemoc, která ukončí váš život, takže si každý den užijte naplno. Život je špatný jen tehdy, když si jej uděláte špatným,“ cituje část dívčina vzkazu web People. Její rodiče uvedli, že o jejím počínání neměli ani tušení, ale asi je to ani nepřekvapilo. Taková totiž byla, duchovní a chytrá.

Zrcadlo v pokoji iZdroj fotografie: Depositphotos
Zadní strana zrcadla ukrývala vzkaz.

Rodina si zrcadlo hodlá ponechat navždy, aby jim tak připomínalo jejich úžasnou holčičku. Při čtení citátů a vět, které mají velkou hloubku a které Athena napsala, mají její blízcí pocit, že je stále s nimi. Lidé na sklonku života často chtějí vyjádřit své pocity, zanechat vzkaz svým milovaným a opustit tento svět s čistým svědomím. Na DámskémDeníku jsme zveřejňovali obsah dopisu, který zanechala umírající matka své dceři, což rozhodně stojí za přečtení.

Co si o dívčině počínání myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články