Umírající maminka napsala své dceři dopis. Tato srdcervoucí slova by si měl přečíst naprosto každý

Když se tato žena ocitla na smrtelné posteli, rozhodla se napsat své dceři srdceryvný dopis, ve kterém se dceři svěřuje. Přečíst by si jej měl opravdu každý.

žena čte dopis i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děti mívají velice silné pouto ke svým rodičům již od narození. Rodiče se musí starat o dítě každou chvíli a prvních pár let života je doma s dítětem jeho maminka nebo tatínek. Druhý rodič chodí většinou do práce a vydělává peníze, aby mohl přispět do rodinného rozpočtu. Rodič, který je s dítětem doma, mu vaří, vychovává, hraje si s ním a učí ho mnoha dovednostem. Častokrát ale musí mít rodiče hodně pevné nervy, protože děti často zlobí a nechtějí poslouchat. Tato žena o tom ví své a když se ocitla na smrtelné posteli, napsala své dceři srdceryvný dopis.

Děti často odmlouvají a neposlouchají

I když se rodičům narodí dítě, moc dobře vědí, že přijde období, které bude velice těžké. Zpočátku miminka pouze spí a vyžadují pouze jídlo, přebalování, lásku a poté zase spánek. Jakmile ale dítě začne více vnímat svět okolo sebe, naučí se postupně chodit, mluvit a poté také odmlouvat nebo protestovat proti některým požadavkům, které rodiče na své děti často mívají.

Rodiče musí mít pevné nervy

Většina dospělých lidí si umí hravě poradit s dítětem, které mají na nějakou chvíli hlídat. Jakmile ale takové dítě začne odmlouvat, zlobit nebo se rozčilovat, většina lidí neví, co dělat. Občas to nevědí ani samotní rodiče, kteří jsou s dítětem každý den. Podobné situace se totiž s potomkem stávají velice často a rodiče začnou být časem velice unavení z toho, jak neustále dítě musí přemlouvat i k tomu, aby se šlo vykoupat.

Děti by si měly rodičů vážit

Když začnou děti dospívat, vzdalují se tak trochu svým rodičům z toho důvodu, že začnou trávit čas se svými přáteli, objevují svět a začínají si tvořit svůj vlastní život. V dospělosti se ve většině případů dítě odstěhuje z domova a najde si životního partnera, se kterým založí rodinu. I přes tyto životní etapy by však dítě nemělo zapomínat na své rodiče, kteří stárnou, mohou mít zdravotní potíže a častokrát potřebují pomoc, o kterou si však neřeknou, protože nechtějí obtěžovat.

mladí rodiče iZdroj fotografie: Depositphotos

Starší lidé si neřeknou o pomoc

Starší lidé, kteří jsou již v důchodu a mají hodně volného času, si velice brzy uvědomí, kdo je s nimi v úzkém kontaktu a kdo nikoliv. Bohužel se v mnoha případech stává, že senior se cítí sám a když potřebuje s něčím pomoci, tak si neřekne, protože nechce své pracující děti obtěžovat. Tato žena na tom však byla hůře. Celý život se starala o svou dceru a když žena zestárla, ocitla se jednoho dne na smrtelné posteli. Starší žena moc dobře věděla, že už jí nezbývá moc času. Bohužel však její dcera vůbec nedorazila do nemocnice a nechala svou maminku o samotě.

Protože to seniorce nedalo, napsala své dceři dopis, ve kterém jí popisuje, jak se o ní starala jako o malou, učila ji chodit, číst a mnoho dalších aktivit. Zároveň v dopise žena uvedla, že když její dcera byla malá, trávila s ní veškerý volný čas, aby se její dcera cítila v bezpečí a milována. Poprosila tedy v dopise svou dceru, zda by ji mohla tuto lásku oplatit a nenechávat ji v nemocnici samotnou, když jí zbývá už jen velice málo času. Tento dopis by se měl stát inspirací pro všechny, kteří zanedbávají své rodiče.

Jak pomáháte starším lidem, kteří mají problémy, vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články