Dívka trpí vzácnou anomálií. Celý život byla kvůli poprsí terčem šikany, pak z něj udělala svou chloubu

Dívka s anomálií prsou se stala terčem posměchu už v brzkém mládí. Ve svém životě pomáhá i ostatním ženám, aby se vyrovnaly s touto nemocí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro ženy je téma o prsech vcelku citlivé. Becca Butcherová (23) z anglického města Barnsley si zažila své, co se týče prsou. Když se začala měnit v mladou ženu a dospívat, měla dojem, že jedno prso je viditelně větší. Nechala tomu volný průběh a neřešila to. Po nějaké době už byl rozdíl mezi prsy opravdu veliký a začala tuto situaci řešit.

Jednalo se o Polandův syndrom

Polandův syndrom je vzácná a vrozená anomálie, která působí tělesnou deformitu. Ve světě není příliš známá, ale přesto postihuje 1 osobu z 20 až 100 tisíc. Když si všimla, že jedno její prso je větší než druhé, začala tuto situaci řešit s lékaři. Ti jí ovšem řekli, že je stále v pubertě a má vyčkat, protože jí prsa ještě vyrostou. Podle lékařů šlo o zcela normální věc.

„Vyhledávala jsem si na internetu klíčové slovo »jedno prso« a narazila jsem na Polandův syndrom. Byly tam obrázky mužů, u kterých je častější, ale dalo by se říct, že rozdílnost jejich hrudníku byla viditelná,“ Popsala Becca, která hledala odpovědi ohledně jejího zdravotního stavu. Chtěla zjistit, proč jí její druhé prso neroste a mít jasno.

Rozdíl byl viditelný na první pohled

Pro každou ženu jsou prsa intimní záležitostí. Becce Butcherové vyrostlo pravé prso do velikosti D. Levé prso bylo o hodně menší a vyrostlo do velikosti A. Protože se jí zdálo, že jí jedno prso příliš vyrostlo, chtěla si koupit podprsenku. Nakonec koupi odložila, protože chtěla počkat, než budou obě stejné velikosti a bude mít snazší výběr spodního prádla.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rebecca Butcher (@beccabutcherx)

Rozdílu si začali všímat i její spolužáci, kteří se jí kvůli tomu posmívali. Becca Butcherová si prošla šikanou ve škole, kdy jí bylo dokonce řečeno, že jedno prso není sexy. Několik let poslouchala ošklivé poznámky na její ňadra. Její spolužáci k ní nebyli příliš milosrdní a říkali jí, že si nikdy nenajde přítele do života, protože jí nikdo nebude chtít.

Uvědomila si, že může pomoci jiným ženám

V sedmnácti letech si uvědomila, že ze své anomálie může udělat přednost a pomoci jiným ženám. Dozvěděla se mnoho příběhů jiných lidí a smířila se s tím, co jí potkalo. Přestala se stydět a začala vystupovat na sociálních sítích. Dostala i nabídku od estetické chirurgie, kteří jí nabídli operaci. Po této operaci by měla obě prsa vypadat stejně. Tuto nabídku dívka odmítla.

Pochopila, že není potřeba jít na operaci a chtěla pouze pochopit, proč někteří lidé mají Polandův syndrom. „Nechci operaci, chci informace o tom, proč jsem, jaká jsem. „Nechci se měnit, ale vědět, jak s tím žít,“ cituje mladou ženu web Metro.co.uk.

Začala se věnovat sociálním sítím

Na YouTube natočila video, ve kterém promluvila o Polandově syndromu. Mnoha lidem sdělila informace o této „nemoci“, o které nevěděli, že existuje. Některé ženy se jí odhodlaly napsat a svěřily se jí s jejich problémy. Mnoho žen jí napsalo, že v životě ještě neměly přítele, protože se stydí za své tělo.

Becca těmto ženám pomáhá a snaží se je naučit, aby měly rády svoje tělo takové, jaké je. Sama Becca nyní žije se svým přítelem ve spokojeném vztahu a věnuje se sociálním sítím.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články