Neohlášeně šel navštívit svou matku v pečovatelském domě a zděšením padl do kolen. Takhle se o důchodce (ne)starají všude?

Synova neohlášená noční návštěva v pečovatelském domě pravděpodobně zachránila matce život.

domov-duchodcu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pečovatelské domy a domovy důchodců jsou přeplněné a na místo v nich se čeká i roky. Pravděpodobně i z tohoto důvodu dochází v mnoha z nich k porušování základních pravidel, zanedbávání péče a selhání personálu. Málokdo o tom ale ví a stále častěji sem dospělí umisťují své staré rodiče, aby se o ně nemuseli starat sami. Lidé zde ale trpí, stýská se jim po domově a rodině.

Žena se málem udusila

Americkým státem Ohio nedávno otřásla zpráva, která se díky sociálním sítím rychle rozšířila po celém světě. Na YouTube byla zveřejněna i reportáž o této skandální situaci. Muž jménem James se rozhodl podniknout nečekaný výlet za svou osmdesátiletou matkou, která byla umístěna v zařízení s pečovatelskou službou Altercare Nobles Pondpro, kde jsou obyvateli především staří lidé. To, čeho bude svědkem při své neohlášené noční návštěvě, však jistě nečekal.

Matku totiž objevil na samostatném pokoji. Web DailyMail popisuje, že seděla u stolu s hlavou zabořenou do polštáře a dusila se vlastními slinami. Přes prosklené zamčené dveře bouchal a křičel, jeho matka až po několika minutách zvedla hlavu. Nikdo ze sester se neobtěžoval jít nebohou ženu zkontrolovat. Přitom zde hrozilo, že se žena udusí, jelikož neměla sílu si sama pomoci. Tato situace je alarmující, muž poté vyzval všechny, aby jezdili neohlášeně kontrolovat své blízké v podobných zařízeních.

Celý incident se nyní vyšetřuje

Rodina osmdesátileté ženy podala na zařízení stížnost a celý incident je nyní předmětem vyšetřování. Ministerstvo zdravotnictví se celou situací zabývá, a to také proto, že stařenka byla velmi zanedbaná a podvyživená. Je jisté, že to, co se stalo, vrhá na Altercare Nobles Pondpro velmi špatné světlo. Mnoho internetových uživatelů volá po zavření celého tohoto zdravotnického zařízení.

Je otřesné, jak se dokáží lidé k druhým chovat, obzvláště tehdy, když nad nimi mají kontrolu. Měli by o ně pečovat, ne je takto ničit. Každý by se měl zamyslet nad tím, zda své staré rodiče opravdu umístí do podobných zařízení, nebo se o ně raději bude starat doma. Na DámskémDeníku jsme již informovali o stařence, která byla v domově důchodců napadena.

Co si myslíte o těchto zařízeních?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články