98letá babička měla obrovské modřiny po celém těle. Když to zjistil její vnuk, okamžitě začalo pátrání

Jeho babička nemůže chodit ani mluvit. O to víc jej naštvalo, když ji někdo agresivně napadl a následně uprchl neznámo kam.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Šestačtyřicetiletý Lance Holt se rozhodl sdílet svou rozhořčenost s médii. „Byl jsem znechucený, když mi zavolali a řekli, že má na obličeji a po celém těle modřiny. Když jsem ji viděl poprvé po incidentu, byl jsem v šoku.“ To jsou jeho první slova o útoku na jeho osmadevadesátiletou babičku. Ta byla napadena pracovníkem tamního domova pro seniory hned dvakrát.

Ve čtyři hodiny ráno

Vše se odehrálo během třiceti minut. Osmadevadesátiletá Monica Holt je již velmi křehkým stvořením. Ve svém věku je odkázána pouze na lůžko a péči pracovníků pečovatelského domu. Monica byla napadena okolo čtvrté hodiny ranní, a to během spánku. Informaci o útoku potvrdilo také vedení pečovatelského domu ve Warringtonu.

Ten se nachází v anglickém hrabství Cheshire. Důchodkyně utrpěla pravděpodobně několik ran na těle i obličeji. Ty se projevily výraznými tmavými modřinami a otoky. Monica bývala povoláním zdravotní sestrou. Kromě problémů s pohyblivostí komunikuje pouze pomocí gest. Těmi také vyjádřila, co se vlastně stalo. Policie začala incident vyšetřovat po osmi hodinách od útoku.

Zranění po útoku

Důchodkyně žije v tomto zařízení již čtyři roky. Za celou dobu bylo vše v pořádku. Rodina Monicy se rozhodla zveřejnit její fotografie na sociálních sítích. Obzvláště zvýrazňují utrpěná zranění po útoku. A že jich je. Vnuk Lance ke snímkům napsal: „Nejde o peníze a nejde o odškodnění, je jí osmadevadesát let a já ji zastupuji. Nedokáže bojovat sama za sebe. Nemůže ani vést konverzaci“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Doteď není jasné, proč jeden z pečovatelů ženě ublížil. Co ho k tomu vedlo. Nigel Denny, výkonný ředitel Ashberry Healthcare, což je společnost odpovědná za pečovatelský dům, potvrdil, že vyšetřování probíhá. Incidentem se zabývá také již dříve zmíněná policie. Monica zatím zůstává v pečovatelském domově a zotavuje se z útoku. Snad bude viník brzy potrestán.

Jaký motiv měl podle vás útočník?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný