Čivava trpěla dlouhé dny kvůli tomu, že ji majitelé označili za agresivní. Skutečnost ale byla úplně jinde

Odložil svého psa do útulku se slovy, že je agresivní a už ho dále nezvládá. Čivava tak strávila několik dní v karanténě.

Detail hlavy bílé čivavy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pořízení psa je zodpovědné rozhodnutí. Nevinné zvíře do vás vkládá svou důvěru, nemůžete se ho jen tak zbavit. Pětiletý čivaví kamarád Carter si bohužel prošel peklem. Jeho majitel se ho zbavil a umístil ho do útulku. Důvodem byla údajná agrese.

Odložil ho do útulku, protože byl agresivní

O malých plemenech se často říká, že bývají agresivní. Se stejnou nálepkou se jednoho dne objevil v psím útulku i Carter – pětiletá čivava, které se její páníček rozhodl zbavit. Údajně proto, že je pejsek agresivní a svého majitele kouše. Se psem není k vydržení a majitel už ho nezvládá. Proto se uchýlil k tomu, že psa jednoduše odložil, informuje web ViralTales.

Carter tak skončil v útulku v Los Angeles s nálepkou „zlého“ psa, který je pro svou agresi nezvladatelný a páníček si s ním neví rady. A právě kvůli označení „agresivní“ k němu byli zaměstnanci útulku zpočátku velmi nedůvěřiví.

Zmatený pes skončil v karanténě

Odložení psa do útulku je samo o sobě dost stresujícím zážitkem. Možná i to byl důvod, proč čivaví chlapec údajně vystartoval po jednom ze zaměstnanců útulku. Pejska tak umístili do karantény, kde měl strávit několik dní, než mu byla opět umožněna interakce s člověkem, vysvětluje web The Dodo.

iZdroj fotografie: iStock

Stydlivě se díval kolem sebe

S pověstí agresivní čivavy strávil Carter v útulku tři týdny zavřený v karanténě. Zaměstnanci si ale začali všímat, že jeho povaha možná nebude taková, jak bývalý majitel říkal. Pejsek byl klidný a velmi tichý. Stydlivě se díval okolo sebe a bedlivě si prohlížel každého, kdo se k jeho kleci přiblížil, píše web Pause.

Navzdory všemu, co jeho bývalý páníček tvrdil, čivaví chlapec vůbec nevykazoval znaky agresivního chování. Naopak. Byl přítulný, i když trochu zdrženlivý. To bylo možná způsobeno chováním jeho bývalého majitele. Nikdo nemá tušení, jak se k malé čivavě choval a co bylo pravým důvodem, proč se pětiletého psího chlapce vzdal.

Dostal nový domov

Po pobytu v karanténě se psího kamaráda ujal nový majitel. Zpočátku byl pejsek vystrašený a chvíli trvalo, než si zvykl. Kromě nového domova dostal i nové jméno. Nyní je šťastný a obklopený lidmi, kteří ho milují.

Jsou podle vás čivavy agresivní?

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články