Když chtěla nastoupit do auta, všimla si vetřelce: Za volantem seděl skutečný medvěd

Rozloučení se svobodou, které žena organizovala v chatové oblasti, se poněkud zvrtlo. Namísto oslav hosté sledovali, jak medvěd demoluje auto, z nějž se nemůže dostat ven.

Medvěd černý i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Do letoviska uprostřed přírody si přijela organizátorka svateb pořádně užít rozlučkový večírek se svobodou. Všechno natáčela na video, aby uchovala vzpomínky na výjimečný den budoucí nevěsty. Když zaslechla nějaký šramot u svého automobilu, který byl zaparkovaný mezi chatkami v resortu, zdál se jí podezřelý. Rozhodla se, že se půjde podívat blíž. Zůstala stát jako opařená, když uviděla, že uvnitř vozu je vetřelec. O zloděje aut ale nešlo.

Dívala se, jak medvěd ničí auto

Šokující scéna se odehrála v areálu oblíbeného letoviska u jezera Tahoe na severu amerického státu Kalifornie. Ve chvíli, kdy se zvídavá Alejandra Hernandezová vydala za podivným zvukem, který vycházel z jejího automobilu, vůbec netušila, jaký pohled se jí naskytne. Přes okénko totiž spatřila obrovskou medvědí hlavu. Zůstala stát zcela ochromená. Medvěd zřejmě hledal potravu nebo nějaké pamlsky, a tak se do auta vloupal. Jenže se z něj nemohl dostat ven.

Vyděšená žena se dívala, jak medvěd demoluje interiér vozu, a nevěděla, co má dělat. Zvíře zřejmě zvenčí otevřelo dveře auta a vlezlo dovnitř. Když se ale dveře zavřely, zevnitř už je nedokázalo otevřít. Slýcháváte o medvědech, kteří se vloupají do auta nebo do chaty, ale prostě si nemyslíte, že se to stane vám,“ cituje Hernandezovou server Super Express. „Viděla jsem, jak všude drápe a všechno zuby strhává, a prostě jsem se jen dívala, jak mi ten medvěd úplně ničí auto,“ dodala.

Vysvobozený medvěd rychle utekl

Zmatený medvěd se snažil prokousat ven z auta, ale jeho snahy vycházely naprázdno. Hernandezová, která celou dobu stála spolu s dalšími překvapenými návštěvníky kousek od vozu, nepřestala incident natáčet na video. Když na místo konečně dorazili přivolaní policisté, podařilo se jim s pomocí lana automobil otevřít. Vysvobozené zvíře okamžitě uteklo zpět do lesa. Uvnitř auta po něm ale zůstala spoušť. Poškrábaný a potrhaný interiér, dveře, rozkousané čalounění a také pořádná porce trusu.

S pomocí přátel Hernandezová začala vůz čistit. Podle ní také hrozně zapáchal. Medvěd naštěstí nechal na pokoji palubní desku i volant, takže automobil byl pojízdný. Přestože šlo o šokující incident, v okolí jezera Tahoe zdaleka nebyl ojedinělý. Podle statistik organizace na záchranu divokých zvířat Bear League se tam stane každý den 15–25 podobných případů. Většinou je mají na svědomí medvědi černí neboli baribalové, kterých v Kalifornii žije až 35 tisíc. Na člověka prý zaútočí jen velmi vzácně.

Jak byste reagovali v podobné situaci?

Zdroj: SuperExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články