Nečekaní návštěvníci: Do jejich bazénu se přišli vykoupat medvědi. Sledujte video

Vypořádat se s extrémně horkým letním počasím nemusí být oříšek jen pro lidi, ale také divoká zvířata. Přesně to dokládají neobvyklí uživatelé bazénu ve videu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vlna extrémních veder sužuje během letošního léta celou planetu. Světová meteorologická organizace varovala, že období od tohoto roku až do roku 2027 bude téměř jistě nejteplejší, jaké kdy bylo na Zemi zaznamenáno. Může za to kombinace jevu El Niňo, který se vyskytuje v průměru jednou za dva až sedm let, a oteplování klimatu způsobeného emisemi skleníkových plynů. S obrovským horkem se potýkaly stamiliony lidí, ale také obyvatelé zvířecí říše.

V bazénu se koupali medvědi

Nad nástrahami léta, kdy teploty šplhaly ke čtyřiceti stupňům Celsia, vyzráli medvědi v americkém státě Kalifornie svérázným způsobem. Horko na ně dolehlo tak moc, že se snažili najít jakékoliv cesty k tomu, aby se mohli zchladit. Neváhali se přiblížit k lidským obydlím a využili vymožeností, které nabízejí. Majitel jednoho z domů v La Cañada Flintridge v okrese Los Angeles natočil na mobil překvapivou scénu.

V malém bazénu na jeho zahradě dováděla medvědice s mládětem. Majitel vily pohotově zareagoval a nezvané hosty natočil na video, které obletělo sociální sítě. Během pořizování výjimečných záběrů byl schovaný uvnitř svého domu. Medvědí máma i malý chlupáč si soukromé koupaliště zjevně užívali. Hráli si na terase, cákali na sebe vodu, a zatímco medvídě se do bazénku vrhlo téměř okamžitě, ostražitá samice až po chvilce váhání.

Útoky medvědů na člověka jsou vzácné

Nejen světové celebrity, které v Kalifornii žijí, hledají tváří v tvář obrovským vedrům osvěžení v bazénech. Hosté ze zvířecí říše, kteří navštívili bazén udiveného majitele domu, jsou podle odborníků nejspíš medvědi hnědí. Těch na území Spojených států žije ve volné přírodě kolem 32 tisíc. Správa tamních národních parků doporučuje lidem, aby se v podobných případech drželi od medvědů co nejdál a vyvarovali se prudkých pohybů, které by zvíře mohly vyděsit.

Vyplašený medvěd by totiž mohl zaútočit, přestože takové incidenty jsou vzácné. Většinou k nim dochází v případě, kdy se zvíře cítí ohrožené a například brání svá mláďata nebo si chrání potravu. Ve vedrech správa parků eviduje nárůst hlášení tamních obyvatel, kteří poblíž svých domovů spatřili medvědy. Sdílela proto tipy, jak se zachovat v případě, když se s huňáčem setkají. Kromě jiného doporučují nosit u sebe speciální sprej, který šelmu zastraší.

Co říkáte tomu, že medvědi využili bazén u domu?

Zdroj: SuperExpress
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články