3letý chlapec se ztratil v lese. Záchranářům vyprávěl o tom, jak mu pomohl přežít divoký medvěd

Tento chlapec si odešel hrát s kamarády, ale ztratil se v lese. Záchranářům, kteří ho nalezli, později vyprávěl fascinující příběh o tom, jak mu divoký medvěd zachránil život.

i Zdroj fotografie: S vědomím Sandra Hathaway
                   

Tříletý Casey si toho odpoledne odešel hrát se svými kamarády do lesa poblíž jeho bydliště. Jenže ten den už se domů nevrátil. Po ztraceném chlapci bylo ihned vyhlášeno pátrání a do akce se zapojilo mnoho lidí. Casey byl naštěstí nalezen v pořádku, záchranářům se ale něco nezdálo. Chlapec jim později povyprávěl zvláštní příhodu. Život mu údajně zachránil divoký medvěd.

Počasí komplikovalo pátrání

Ihned, jakmile se zdrcení rodiče dozvěděli, že o jejich synovi nikdo nic neví, vyhlásili po něm s pomocí policie pátrání. Bylo nutné jednat rychle, jelikož venku se k večeru ochladilo a malý Casey odešel v letním oblečení. Bylo proto jasné, že mu může jít o život. Do obří pátrací akce se zapojily vrtulníky, drony, psovodi a dokonce byli přivoláni i potápěči. Druhý den ráno se počasí ještě zhoršilo: začalo silně pršet, přidal se vítr a s ním přišlo další ochlazení.

Chlapec byl nalezen v pořádku

Záchranáři v tu chvíli požádali všechny dobrovolníky, kteří do té doby pročesávali les, aby své pátrání kvůli své bezpečnosti raději zastavili. K večeru profesionálové chlapce naštěstí nalezli. Uslyšeli dětský pláč, který se ozýval z malého ostrůvku uprostřed jezírka. Casey byl nalezen uprostřed pichlavého křoví, prochladlý a promočený, ale naživu. Jeho zachráncům se ale na místě jeho nálezu něco nezdálo.

Na ostrůvek se nemohl dostat sám

Malý ostrůvek pokrytý trnitými keři, ležel uprostřed jezírka v lese. Jenže voda v jezeře byla ledová, a navíc zde byla hluboká voda. Dospělému muži hladina vody sahala po hruď, a malý Casey měl na výšku asi jen metr. Bylo proto záhadou, jak se tam mohl dostat sám. Jakmile se chlapec trochu zotavil z prožitého šoku, všechny překvapil fascinujícím příběhem. Tvrdil totiž, že ho naživu udržel divoký medvěd.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zázraky se opravdu dějí

Chlapec zaskočeným záchranářům řekl, že v lese potkal kamaráda. Tento medvěd ho údajně ochraňoval a zahříval. Se zvířetem údajně strávil celou dobu, kdy po něm ostatní pátrali, a podle všeho se s ním také dostal na zmíněný ostrůvek. Casey pak vyprávěl svůj zážitek i tetě, která mu řekla: „Bůh ti poslal přítele, který se o tebe postaral. Zázraky se opravdu dějí.“

Medvědi jsou v oblasti běžní

Je pravdou, že medvědi černí, zvaní také baribalové, jsou v této oblasti běžní. Obývají Severní Ameriku a dospělý samec může měřit až dva metry a vážit až 360 kilogramů. Medvědi tohoto druhu na lidi téměř nikdy neútočí, spíše se jim snaží vyhýbat, pokud je to možné. Hustě zalesněná území opouští jen tehdy, když se vydávají hledat potravu.

Co si myslíte o chlapcově vyprávění?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články