7letý chlapec uspořádal sbírku na léčbu svého bratrance. Ušel kvůli tomu 60 kilometrů

Chlapec z Velké Británie pomáhá svému nejlepšímu kamarádovi v léčbě rakoviny. Během dobročinného pochodu se na charitu vybrala neuvěřitelná suma peněz!

Malý chlapec bojuje s rakovinou i Zdroj fotografie: iStock
                   

Odvážný chlapec jménem Harvey Goodman podnikl pochod pro dobrou věc. Ušel přes 60 kilometrů, aby pomohl vybrat peníze pro dětskou nemocnici, v níž se mezi jinými dětmi léčí s rakovinou také jeho bratranec Zak. Harvey je nejen velký sportovec a fotbalový nadšenec, ale kromě toho má také otevřené srdce a laskavou duši, které pomáhají měnit tento svět k lepšímu.

Jde, aby pomohl svému kamarádovi

Harvey a Zak jsou nejlepší přátelé. Oba milují fotbal, rugby, hraní videoher a jejich oblíbeným fotbalovým týmem je Manchester United FC, kterému také společně fandí. Zakovi však byla loni v červnu diagnostikována agresivní forma rakoviny. Od té doby podstupuje chemoterapii a radioterapii v nemocnici Alder Hey. „Když jsem se dozvěděl o Zakově nemoci, byl jsem trochu smutný,“ sdělil Harvey britskému deníku Metro, „chci, aby měl veškerou pomoc, kterou může dostat.“  

Právě Zakova nemoc se stala Harveyho hlavní inspirací pro dobročinný pochod. Cesta dlouhá přes 60 km začala v dětské nemocnici Alder Hey v Liverpoolu a končila na fotbalovém stadionu Old Trafford v Manchesteru. Harvey zdolal celkovou trasu na několik etap, přičemž ho doprovázeli jeho učitelé ze základní školy. A již první den trasy se mu podařilo vybrat přes půl milionu korun!

nemocnice Alder Hey iZdroj fotografie: uživatel Rodhullandemu / Creative Commons / CC BY-SA

V cíli byl svěží a usměvavý

V cíli, kam dorazil oblečený v tričku Alder Hey a s věčným úsměvem na rtech, na něj čekalo přes 200 lidí, aby mu pogratulovali k úspěchu. Někomu by se po zdolání 60 kilometrů podlamovala kolena. Ne však Harveymu. Zdá se, že tomuto mladému chlapci energie nikdy nedochází. „Jsem opravdu, opravdu šťastný a nadšený,“ řekl Harvey v cíli. Po protnutí cílové pásky se pak konala party, kde se hrály Harveyho oblíbené písničky a podávalo se občerstvení.

Cath Hardingová, vedoucí komunitního fundraisingu pro Alder Hey Children’s Charity, řekla: „Harvey získal neuvěřitelné množství peněz na podporu 330 000 dětí léčených v Alder Hey každý rok. Jsme tak vděční Harveymu, jeho rodině a jeho přátelům, kteří se o víkendu zúčastnili procházky – je to inspirativní mladý muž, který dětem a jejich rodinám skutečně pomáhá změnit svět.“

pochod boty iZdroj fotografie: Depositphoto

Pochody jsou Harveyho parketa

Harvey přitom v konání pochodů není žádný nováček. Minulý rok ušel 25 kilometrů, aby získal peníze pro svou základní školu Stockton Heath Primary. Panovaly přitom velmi těžké podmínky, pršelo a byla zima. Ani nepřízeň počasí však Harveyho nezastavila. Vybral přes 220 000 Kč na realizaci školního hřiště. Finance putovaly na obnovu povrchu a také na vybudování bahenní kuchyně, kopání, pískovny a úkrytu.

Co pro podporu dobročinných účelů děláte vy?

Zdroj: Metro
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články