Věci každodenního užití, které škodí vašemu mládí a ubírají na kráse. Rozhlédněte se po domácnosti a zkuste alternativy

Vybavení domácnosti i návyky, které máte, se mohou projevit na předčasném stárnutí. Pokuste se tyto maličkosti omezit, nebo se jich úplně zbavte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Prozkoumejte pořádně vaši domácnost, zda třeba nenahrává rychlejšímu stárnutí. Protože věci a vybavení bytu nebo domu nemusí prospívat tomu, abyste si udrželi mladistvý vzhled, pevné tělo a hladkou a jemnou pokožku. Zde je 9 tipů, jaké věci ve vaší domácnosti můžete změnit.

1) Centrální vytápění a klimatizace

Vzduch v domácnosti bývá suchý, což neblaze působí na sliznice i pokožku. Obličej i tělo jsou přecitlivělé, svědí a na kůži se objevují suché šupinky. Čím je totiž venkovní vzduch chladnější, tím je méně vlhký. Když doma přitopíte, vlhkost se nezvýší. Používejte proto kvalitní hydratační krémy, masky nebo tonika. Také nezapomínejte pít dost tekutin.

2) Mýdlo

Pokud se až přespříliš často sprchujete, nebo myjete obyčejným mýdlem, abyste byli svěží a měli hladkou kůži na těle, není to ta nejlepší cesta. Každodenní čištění pleti mýdlem i čisticími vodami a toniky může narušit přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Ta ji chrání před bakteriemi i stárnutím. Řešením může být používání kvalitních mýdel a gelů, takže si pozorně přečtěte jejich složení na obalu.

3) Povlečení

Ve většině ložnic se najde bavlněné nebo lněné povlečení. Není moc drahé, neklouže a snadno se pere. Jenže vám může prokázat medvědí službu. Vrásky na tváři, zejména u lidí, kteří spí na boku nebo na břiše a třou obličej o hrubější bavlněný polštář, se objeví mnohem rychleji. Vyjma toho se v bavlně více drží bakterie. Bude lepší, když ji vyměníte za dražší hladké hedvábí či satén.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Chytré telefony a počítače

Na svítící displej počítače nebo mobilu v podstatě koukáte celý den. Ale nepřirozeně ohnutý krk, který při tom máte, přispívá ke vzniku dvojité brady. Existují i studie, jež považují modře svítící displeje za škodlivé podobně, jako je třeba UV záření. Pokud na ně musíte koukat, zkuste alespoň speciální ochranu obrazovky. Používejte ochranné krémy, které chrání pleť proti vlivům znečištěného životního prostředí.

5) Otevřená okna

Podle odborníků existuje přímá souvislost mezi znečištěným ovzduším a předčasným stárnutím. K tomu přidejte uspěchaný život v hekticky pulsujících městech, stresy v práci i doma, aktivní i pasivní kouření a další. Pokud je tedy vaše práce nebo domov blízko nějakého zdroje znečištění, třeba i silnice, příliš nevětrejte. Dobrou volbou je čistička vzduchu, která odstraní škodliviny z interiéru a pomáhá regulovat vlhkost vzduchu.

6) Podprsenka

K mladistvému vzhledu patří pevná prsa. Podle některých teorií podprsenky bojují proti gravitaci a pomáhají prsa udržet pevná, ale nejsou o tom žádné vědecké důkazy. Existuje i opačná teorie, podle níž podprsenky oslabují prsní svaly. Podle odborníků by podprsenku měly nosit třeba ženy s velkými prsy nebo nějakými handicapy, aby se cítily pohodlně. Řešením pro ostatní je nosit ji jen v nezbytných případech.

iZdroj fotografie: Depositphotos

7) Cukr

Cukr je metla, která umí pěkně zamávat s váhou. Nejnovější výzkumy poukazují i na to, že také způsobuje předčasné stárnutí pleti a záněty kůže. V těle totiž produkuje molekuly, jež napadají kolagen a elastin. Tyto proteiny jsou nezbytné pro krásnou a hladkou pleť. V ideálním případě je dobré cukr vysadit. Nahradit ho můžete jinými sladidly, třeba přírodní stévií nebo sirupy, jako je javorový, agávový či topinamburový.

8) Uzeniny

Zpracované masné výrobky obsahují velké množství tuků a různé přídavné látky jako fosfor nebo siřičitany. Tyto chemické látky mění stav pokožky a urychlují proces stárnutí. Nemluvě o tom, že nejde o nijak výživné a zdravé potraviny a vaší váze také moc neprospívají. Ideální je, abyste se konzumaci těchto potravin vyhnuli, vždyť třeba steak z grilu je mnohem chutnější.

iZdroj fotografie: Depositphotos

9) Toaleta

Splachování toalety je mnohem důležitější, než si myslíte. Je samozřejmostí udržovat toaletu čistou a umýt si po ní ruce. Málokdo ale ví, že je třeba také správným způsobem spláchnout. Pokud spláchnete toaletu s otevřeným víkem, bakterie a choroboplodné zárodky se rozptýlí do vzduchu, a pak mohou skončit na vašem oblečení, vlasech, kůži. Takže před každým spláchnutím zaklapněte víko.

Jaké tipy na oddálení stárnutí máte?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt