2 polévkové lžíce jedlé sody obnoví původní vzhled zašlého oblečení. Odstraní odolné skvrny i navrátí zářivé barvy během 1 praní

Pokud přemýšlíte, jak navrátit svému prádlu původní šmrnc, jste na správné adrese. Tato magická obnovující směs vyrobená pouze z běžně dostupných surovin vám s tím pomůže.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vyzkoušejte tuto metodu pro zářivější a bělejší prádlo. Ani bychom nedokázali spočítat, kolikrát byly jednotlivé kousky visící v naší skříni prané. S přibývajícím praním barvy prádla blednou a matní. Odolné skvrny už zůstávají tam, kde byly před samotným praním. Aby bylo zejména bílé oblečení opět světlé a barevné prádlo opět zářivé, je potřeba aplikovat tento jednoduchý tip, jenž odstraní všechny skvrny a obnoví barevná spektra.

Magická bělicí směs

První praní s využitím tohoto triku bude stěžejní. Na jeden prací cyklus budete potřebovat zhruba sto gramů směsi, která se skládá ze sedmdesáti gramů nastrouhaného dětského mýdla, dvou polévkových lžic jedlé sody a padesáti mililitrů čpavku neboli amoniaku. Nenechte se mýlit a nic nemíchejte dohromady. Kouzlo je v použití zmíněných tří ingrediencí odděleně.

iZdroj fotografie: Pexels

Po vložení prádla do bubnu pračky ho posypte předepsanými sedmdesáti gramy nastrouhaného dětského mýdla. Tento druh čisticího prostředku bude k tkaninám nejšetrnější. Následně přisypte do přihrádky na prací gel či prášek uvedené dvě polévkové lžíce jedlé sody. Nakonec k nim přidejte ještě padesát mililitrů čpavku. Poté zapněte standardní režim praní tak, jak jste běžně zvyklí.

Standardní režim praní

Díky nastrouhanému mýdlu se vytvoří dostatek jemné šetrné pěny, která pomůže s odstraněním trvalých odolných skvrn. Nebude jí však nadbytečné množství, jež by bylo obtížné poté spláchnout. K tomu napomáhá přidaná jedlá soda, která přebytečnou pěnu absorbuje. Po vyprání není z prádla cítit nepříjemný odér mýdla ani čpavku. Je však důležité povšimnout si změn ve vzhledu vypraného oblečení.

iZdroj fotografie: Pexels

Odolné skvrny zcela zmizí a bílé látky opět získají své původní světlé nezašedlé odstíny. Tímto způsobem můžete následně vyprat všechno prádlo – vždy se stejně uspokojivým výsledkem. Svým způsobem jde o ekologické chování. Rozhodně je k životnímu prostředí šetrnější, když prádlo obnovíte tímto efektivním trikem, než když budete neustále kupovat nové kousky, které mohou pocházet z dětské práce.

Jak dlouho obvykle vydrží vašemu oblečení jeho původní barva?

Zdroj: The Spruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články