Utěrky, ručníky, povlečení a oblečení nikdy nebylo zářivější. S těmito domácími bělícími prostředky bude opět jako nové

Bílé oblečení vypadá elegantně, čistě a krásně. Jenže po několika vypráních svou bělost ztrácí, zešedne a už nikdy nevypadá tak svěže. Zabránit tomu ale můžete přírodními prostředky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na trhu existuje spousta chemických bělicích prostředků. Jsou to ale silné chemikálie, které mohou oslabit vlákna tkaniny nebo dráždit pokožku při dalším nošení. I s přírodními prostředky ale můžete pomoci svému prádlu uchovat zářivou bělost. Vsaďte na tři pomocníky, které máte určitě běžně doma, a uvidíte, že vaše prádlo nikdy nebylo bělejší.

iZdroj fotografie: Pixabay
Udržet bílé prádlo stále dokonalé a svěží není nic snadného

Jedlá soda patří do každé domácnosti

Jedlá soda je univerzální prostředek na čištění. Mnoho žen v domácnosti na ni nedá dopustit, její účinky jsou fenomenální. Věděli jste ale, že dokáže obnovit bělost oblečení? Stačí smíchat 250 gramů jedlé sody se čtyřmi litry vody a namočit do tohoto roztoku bílé oblečení. Nechte ho ve směsi asi půl hodiny až hodinu, poté ho vyjměte a vyperte klasickým způsobem v pračce. Opakujte dle potřeby.

iZdroj fotografie: Pixabay
Kromě prášků mohou pomoci i věci, které máme doma

Aspirin není jen na bolení hlavy. Obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, která efektivně odstraňuje skvrny z oblečení. Rozdrobte šest tablet aspirinu do misky s vodou a do směsi pak namočte oblečení. Nechte ho půl hodiny ponořené, poté ho vyjměte a vyperte v pračce. Nejen, že se zbavíte i odolných skvrn, navíc vaše prádlo bude zářit bělostí. Tento trik je méně známý, ale vysoce účinný.

Zkuste ocet s citronem

Poslední možností je použití octa a citronové šťávy. Ta má, jak známo, bělicí účinky. Směs zabraňuje šednutí a zažloutnutí prádla a zbaví ho nepříjemného zápachu. Ocet navíc účinně odstraňuje skvrny. Stačí, když k prádlu do bubnu pračky přidáte lžíci octa a lžíci citronové šťávy. Octového zápachu se nemusíte bát, citron si s ním skvěle poradí a zbytek při sušení zcela vyprchá. 

iZdroj fotografie: Pixabay
Domácí metody a postupy jsou nejlepší cestou k dokonale bílému prádlu

Tyto rady jsou nejen efektivní, ale také ekonomicky přijatelné. Na rozdíl od kupovaných prostředků nezatěžují vaši peněženku a výčitky nemusíte mít ani vůči životnímu prostředí. Spousta domácností se snaží být co nejvíc ekologická a minimalizovat dopad na planetu, praktické rady na bělejší prádlo se tedy budou určitě hodit.

Zdroj: Homely

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články