Neotřelé způsoby, jak dosáhnout zářivě bílých ponožek i bez použití silných chemikálií a bělidel. Jsou opět jako nové

Jednoduché a účinné rady a tipy, díky nimž budete mít opět zářivě bílé prádlo bez šedých, žlutých či růžových tónů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bílé prádlo sice vypadá hezky, ale často má tendenci se jednoduše ušpinit nebo získat našedlý, nažloutlý či dokonce narůžovělý tón. To však nevypadá zrovna pěkně a prádlo tak ztrácí svou zářivost a bělost. Díky těmto jednoduchým radám a tipům to ale může být minulostí a vy můžete mít opět sněhobílé oblečení, ručníky i utěrky.

Jedlá soda

Jedním z nejúčinnějších bělicích a čisticích prostředků, které slouží k dosažení zářivě bílého a jemného prádla, je obyčejný kuchyňský pomocník, kterého známe pod názvem soda bikarbona nebo také jedlá soda. Stačí jednoduše nechat prádlo přes noc v roztoku 3 litrů horké vody a jednoho hrnku jedlé sody a poté je dát vyprat klasickým způsobem. Výsledkem bude nádherně bílé a zářivé prádlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Voda s citronem

Možná se to nezdá, ale obyčejná vroucí voda s několika kolečky citronu dělá s prádlem hotové zázraky. Za hodinu máčení v tomto roztoku a po následném vypraní uvidíte, že i opravdu starý kousek prádla může opět zářit bílou barvou jako dřív. Podobně se dá využít i kyselina citronová, která má stejné použití i účinky. Bonusem této metody je také příjemné a přírodním způsobem provoněné prádlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ocet

Dalším vychytaným trikem pro bělejší a jemnější prádlo je také ocet, který je díky svým čisticím, dezinfekčním a antibakteriálním vlastnostem hojně využíván v celé domácnosti. Prádlo totiž nejen krásně zjemní a vybělí, ale zbaví ho také zápachu a bakterií uložených ve vláknech. K tomu budete potřebovat pouze jeden nebo dva hrnky octu v kyblíku s vodou a prádlo bude jako nové.

Aspirin

Není lék jako lék – aspirin vám nejen pomůže zatočit s bolestí hlavy, ale také s našedlým nebo zežloutlým prádlem, které již postrádá svoji bělost. Stačí pouze v kyblíku s vodou rozpustit 5 tabletek aspirinu, namočit do této směsi prádlo na několik hodin a poté je vyprat. Výsledek bude lepší, než byste čekali.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kyselina boritá

Kyselina boritá je přípravek, který je běžně dostupný jak v lékárnách, tak v některých obchodech. Její čisticí vlastnosti jsou navíc skutečně silné, protože tato látka snadno proniká hluboko do tkanin, kde dokáže vyčistit i to, o čem si myslíte, že už vyčistit nejde. Potřebovat budete pouze 10 litrů teplé vody a trochu této kyseliny. Do vzniklého roztoku namočíte prádlo zhruba na 2 hodiny a poté je vyperete jako obvykle. Tentokrát vás ale potěší zářivá bělost a dokonalá čistota prádla.

Zdroj: Puracy

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Pokud kupujete vajíčka v obchodě, mějte se na pozoru. Pro své vlastní dobro zkontrolujte několik věcí
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina je jen začátek. Rusko podle historika bude pokračovat invazí v dalším evropském státě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
4 japonské cviky, které vám dopomohou k plochému bříšku za pouhé 4 minuty denně
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neuvěřitelný příběh 1. holčičích šesterčat na světě: Šance, že se vůbec narodí živé, byla 1 ku 104 miliardám