Pět důležitých věcí, které byste měli udělat, než vstanete. Rituály ovlivní celý váš den a rozpoložení

Po probuzení je dobré protáhnout tělo, jak to dělají psi nebo kočky. Nejenže se vám pak bude lépe vstávat, ale budete se cítit plní energie celý den.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Určitě znáte ten pocit, když se nemůžete ráno dostat z postele. Nejenže se vám prostě nechce a střádáte každou minutku navíc, abyste mohli zůstat zachumlaní v peřině, ale tělo je navíc zatuhlé a sem tam něco i pobolívá. Nemluvě o tom, pokud jste den nebo dva předtím sportovali, pak to jde opravdu hodně ztuha. S přibývajícími roky to už nebude lepší. Existuje ale 5 protahovacích cviků, díky kterým vstávání může být hračka.

1. Natažení

Ležte na zádech a snažte se co nejvíce natáhnout celé tělo. Zhluboka se nadechněte, protáhněte se, spojte si ruce nad hlavou. Špičky nohou se snažte napnout, co to jen jde. Pozor dejte i na kolena, aby byla správně propnutá. Počítejte do pěti a poté se uvolněte. Opakujte alespoň třikrát.

2. Schoulení

Další cvik by se dal přirovnat ke dřepu, akorát u toho ležíte. Zůstaňte ležet na zádech, přitáhněte obě nohy k hrudníku a ohněte je v kolenou. Zhluboka se 10krát v této schoulené poloze nadechněte. Nadechněte se nosem a vydechujte ústy. Hlavu netlačte k hrudníku, nechte ji uvolněně ležet na polštáři.

3. Protáhněte záda

Dalo by se říci, že jde o nejtěžší prvek ranního postelového protahování. Sedněte si, nechte nohy natažené a pomalu se začněte předklánět. Pokuste se sklonit hlavu co nejblíže ke stehnům a rukama dosáhnout na prsty u nohou. Pokud to nejde, nevadí. Nakloňte se, jak nejvíce dokážete. V této poloze se 10krát zhluboka nadechněte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4. Na pánev i záda

Tento cvik protahuje stehenní svaly, pánev a záda. Ležte na zádech, pokrčte nohy v kolenou. Pak kotník levé nohy položte na koleno pravé. Ruce protáhněte kolem kolena pravé nohy a jemně ji přitáhněte k sobě. V této poloze vydržte pět hlubokých nádechů. Pak si vyměňte nohy a cvičení opakujte.

5. Rozhoupejte trup

Při posledním protahovacím cviku, který je vhodný na kyčle a stehenní svaly, si sedněte si na okraj postele, položte chodidla na podlahu a předkloňte trup ke kolenům. Hlavu dejte co nejblíže ke kolenům a rukama se snažte dosáhnout na podlahu. Rozhoupejte paže zprava doleva tak, aby se pohyb přenesl na trup. Vydržte to po dobu pěti nádechů.

Jaké triky na lepší vstávání doporučujete?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články