Muž, který oslavil 108. narozeniny, prozradil tajemství dlouhého života. Jde o správný výběr partnera. Klíčem jsou tyto vlastnosti

Harmonické manželství přidává roky. Důkazem toho je také 108letý Esmond Allcock z Kanady, který tvrdí že správný výběr manželky je klíčem k dlouhověkosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dlouhý a spokojený život je věc, po které touží spousta lidí. A i když je dnešní věkový průměr mnohem vyšší, než tomu bývalo kdysi, pořád ještě není přesně jasné, jak toho docílit. Můžeme se tedy jen snažit žít, co nejlépe to půjde a brát si k srdci rady, které nám zanechávají lidé, kteří se již úctyhodného věku dožili. Mezi ně patří také 108letý Esmond Allcock z Kanady, který tvrdí, že základním klíčem pro dlouhý život, je správný výběr manželky.

108 let plných spokojenosti

Esmond Allcock jednoznačně patří mezi lidi, kteří se svým věkem mohou skutečně pyšnit. Dožil se totiž vskutku úctyhodného věku 108 let. Ty podle svých slov prožil ve spokojenosti, radosti a štěstí, což jej učinilo zdravým a dlouho žijícím člověkem. Co přesně však k takovému věku vede a jaké jsou tedy jeho životní rady?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud byste se Esmonda ptali, co je pro dlouhý život zapotřebí, jistě by vám odpověděl velmi skromně a jednoduše. Podle něj totiž k dlouhému životu stačí radost, láska a doopravdy romantický vztah. Ten je podle něj dokonce klíčovým faktorem, který délku života podstatně ovlivňuje. Žít totiž po boku někoho, koho milujte nejvíce na světe a víte, že stejně tak miluje on vás, je k nezaplacení a tento pocit rozhodně přidává roky navíc.

Někdo radí víno, někdo zase milující ženu

Většinou, když se někoho se skutečně vysokým věkem zeptáte na rady, odpoví vám ať žijete zdravě a pijete víno. Samozřejmě ne každý den na litry, ale pomalu po skleničce denně. To totiž znatelně prospívá ke zdraví a vitalitě srdce a také dalších důležitých orgánů. Také napomáhá omlazovat buňky v těle a ve spojení se zdravým životním stylem se jedná o klasický klíč k dlouhému životu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle Esmonda a jeho konkrétního případu však víno vůbec potřebovat nebudete. Bohatě vám totiž postačí milující manželka, která vás zahrne láskou, která doslova omlazuje a dodává tak vitalitu do dalších let. Pouze v harmonickém vztahu se totiž eliminuje stres a deprese a tyto stavy jsou plně nahrazovány radostí a pocitem být milován.

Dlouholetý důkaz

Jasným důkazem těchto slov je také jejich auto Esmond Allcock, který po boku své milované ženy Helen žil dlouhých 72 let. Za tu dobu si prošel rozhodně krásným obdobím. Po její smrti však i on začal pomalu chřadnout a rozhodl se přestěhovat z jejich manželského domu do domova seniorů, ve kterém nedávno, těsně po svých 108 narozeninách, zemřel.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Věk, kterého se dožil je však vskutku krásný a také byl plný radosti, kterou tento muž ochotně rozdával dál. Dožil se totiž celého pokolení svých potomků, a to v podobě 6 dětí, 17 vnoučat, 36 pravnoučat a 12 dětí svých pravnoučat. Každé jedno dítě však pro něj bylo darem z nebe, za který byl nesmírně rád a neskutečně si jej vážil.

Studie potvrzuje jeho slova

I když se slova Esmonda Allcocka mohou zdát bláznivá a nemožná, něco pravdy na tom jednoznačně bude. Nejnovější studie dlouhověkosti totiž dokazuje fakt, že dlouholetý harmonický vztah má na věk (a to především u mužů), velmi velký vliv. Díky tomu totiž žijí i o mnoho let déle a romantický vztah plný lásky značně zlepšuje jejich zdravotní stav a eliminuje nepříznivé zdravotní jevy.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články