To, jakým způsobem koupala žena novorozené miminko, se zdálo být šokující. Počkejte, až uvidíte, jak si to užívá

Všichni se zděšením přihlíželi na porodní sestru, která se rozhodla při koupání ponořit hlavičku novorozence pod vodu. Nikdo netušil, že vynalezne účinnou metodu.

Koupel miminka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Sonia Rochel, francouzská porodní sestra, která vyvinula inovativní metodu koupání miminek zvanou Thalasso Baby Bath, veřejně promluvila o svých metodách. Sdílí tipy a bezpečnostní pokyny pro ty z nás, kteří si tuto techniku chtějí vyzkoušet doma.

Celý postup nahrála na video

I když koupel, kterou Sonia propaguje, je zaměřena především na právě narozené děti, znalosti o správném koupání a obecné péči o dítě jsou nadčasové a budou tak prospívat rodičům a dětem všech věkových kategorií. Video níže ukazuje celý rozhovor se simultánním překladem z francouzštiny do angličtiny. Je v něm vidět energie a radost, se kterou Sonia s dětmi pracuje.

Všechno začalo setkáním s jinou sestrou

Sonia začala vyprávět: „Pracovala jsem s miminky a malými dětmi po nějakou dobu, přes 30 let přesněji řečeno, a za tu dobu jsem potkala spoustu zajímavých lidí. Zejména jsem se setkala s jednou porodní asistentkou, která mi ukázala spoustu krásných tipů a triků. Nejdůležitější věc, kterou mě naučila, že si s dětmi potřebujeme dát na čas, to je opravdu zásadní.“

Jak se s námi dorozumívají děti

Poté pokračovala a zaměřila se na komunikaci s dětmi. „Začala jsem tedy miminka opravdu bedlivě pozorovat. Hodně jsem jim naslouchala, protože jsem si uvědomila, že dítě nám říká spoustu věcí, jen je neumí vyjádřit tak, jak jsme zvyklí. Ale většina z nás není zvyklá dávat pozor na to, co si děti pro sebe „brblají“. Většinu z těch zvuků vytěsníme, nevěnujeme jim pozornost. Slyšíme to – ale ve skutečnosti to neslyšíme.

Dostalo se jí do náruče slabé miminko

Před pár dny jsem byla jako obvykle na novorozenecké klinice a měla jsem na starosti miminko. Nikdo mi o něm nic neřekl, kdo byli jeho rodiče nebo kdy se narodilo. Tak jsem zkrátka dítě vzala a vykoupala. Najednou začalo křičet, opravdu velmi hlasitě, vůbec se mu to nelíbilo. A já jsem mu řekla, že vím, co se mi snaží říct.“ Nakonec se Sonia dozvěděla, že je matka onoho miminka kuřačka a jelikož je slabé, musí se s ním zacházet obzvlášť jemně. Při další koupeli dostala nápad.

Dítě se po ponoření zázračně uklidnilo

Miminku opatrně vzala hlavičku a ponořila ji tak, aby mu z vody trčel pouze nos. Oči i uši mělo ponořené pod hladinou. Když jej po chvilce vytáhla, dítě přestalo brečet. Jeho reakce byla zcela opačná začalo se na Soniu smát. Když proces několikrát zopakovala s jinými dětmi, reakce byla vždy stejná. Začala zkoumat výhody této metody a došla k závěru, že se dítě v koupeli po ponoření části hlavičky lépe uvolňuje. Proto svou metodu nazvala Thalasso Baby Bath a začala ji představovat okolí.

Co říkáte na tuto koupací metodu vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články