Zemřel režisér známých filmových hitů jako Přelet nad kukaččím hnízdem

Kdo je fanoušek kvalitních filmů, tomu jistě jméno Mike Fenton není nijak neznámé. Tento režisér mnoha zajímavých snímků bohužel zemřel. Jeho smrt zasáhla nejenom fanoušky a příznivce.

i Zdroj fotografie: fb
                   

Mike Fenton, režisér mnoha známých filmů,,Kukaččí hnízdo” a jiné, zemřel ve svých 85 letech přirozenou smrtí. Během svého účinkování jako režisér spolupracoval na různých dílech s Sheldonem Leonardem na filmu The Andy Griffith Show a Jsem agent, Stevenem Spielbergem spolupracoval na filmu Indiana Jones.   

Mike Fenton

iZdroj fotografie: fb
Mike Fenton režíroval mnoho filmů

Skvělý režisér, který našel dokonalé herce pro významné a celosvětově známé filmy, jako jsou: Přelet nad kukaččím hnízdem, Kmotr 2, ET – mimozemšťan, tři série Zpět do budoucnosti. Jedná se o unikátní filmy, které se vryly do paměti každému z nás. Fenton, režisér, který odváděl kvalitní práci dlouhých padesát let, zemřel ve středu přirozenou smrtí ve svém milovaném domě v Los Angeles, vzkázal syn Mick pro The Hollywood Reporter.   

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Filmová klasika

Fentonova kariéra nezačínala na jevištích. Po studiu začal pracovat v podatelně Music Corporation of America. Dále se zúčastnil castingu na pozici agenta ve firmě Lew Wasserman, poté pracoval jako ředitel pro Paramount. Dále byl zaměstnán pro Productions Dannyho Thomase a Sheldona Leonarda, kde pracoval na filmech: Ta dívka, The Dick Van Dyke Show a jiné. 

Spoluzakladatel

Fenton byl spoluzakladatelem Castingu Society of America, a to v roce 1982. V roce 1989 mu byla udělena cena Hoyt Bowers za své kvalitní kariérní kladné výsledky. Spolupráce s Fentonem byla pro mnohé další režiséry i samotné herce čest a zkušeností k nezaplacení.

Fenton dokázal vytvořit klid a mír na jevišti a rozveselit každého účinkujícího. Každý herec z natáčení odcházel s úsměvem, stejně jako sám Fenton. 

Fenton se také zvýraznil po boku Stevena Spielberga, se kterým spolupracoval na prvním celovečerním filmu The Sugarland Express v roce 1974. Dále také na sériích Úžasných příběhů NBC, třech filmech Indiana Jones, ET mimozemšťan v roce 1982 a Empire of the Sun v roce 1987. Pracoval také na mnoha filmech, které sám Spielberg vytvořil, včetně filmů Zpět do budoucnosti, Poltergeist v roce 1982. Spielberg prohlásil, že spolupráce s Fentonem byla jako ta nejsladší práce v cukrárně.

iZdroj fotografie: fb
Fanoušci filmů ho znají

Každý, kdo s ním spolupracoval, se těšil na další setkání se samotným režisérem Fentonem a jeho spolupráci. Nikdo z natáčení neodcházel vystresovaný, všichni vždy odcházeli s úsměvem na tváři. To také pro Fentona bylo to nejpodstatnější a nejdůležitější. A to není jediné: V každém vždy dokázal odbourat stres a velké nerozhodnosti.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Neuvěřitelné auto

Také bral na svůj krk dlouhé přestávky herců. Herci pro něj byli velmi důležití, a proto s nimi taky tak zacházel – vážil si jich. Sám Fenton si dokázal stoupnout na jeviště a začít hrát – byl i dobrým hercem. Mike miloval svou práci i pracovní prostředí a herci milovali jeho.          

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články