Výkon pianisty zastínila holčička ve žlutých šatech. Do rytmu hudby předvedla překrásný taneček, za který si vysloužila bouřlivý potlesk

Malá holčička se přidala k pouličnímu pianistovi a okouzlila kolemjdoucí svým tancem. Známý pianista si pak s malou tanečnicí dohodl další schůzku.

pianista i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Na mnoha veřejných místech po celé Evropě se dá narazit na volně stojící piano. Sednout si za něj může každý, kdo má zrovna chuť si něco zahrát. U piana na londýnském nádraží sedává často známý pianista. Lidé jeho hraní milují. Tentokrát se však stalo něco nečekaného – do jeho hry mu vstoupila roztomilá dívka, která si vedle klavíru vytvořila imaginární taneční parket.

Pianista se proslavil díky videím na YouTube

Brendan Kavanagh se v posledních letech stal internetovou senzací. Jeho účet na Facebooku je plný fotografií a krátkých videí. Téměř na každé je u nějakého piana. Tento pianista, pedagog, autor a podnikatel se proslavil díky svým veřejným vystoupením u veřejných klavírů. Nejradši má právě ten na londýnském nádraží.

Na svém YouTube kanále zveřejnil také první video s malou Zoe, která byla v Londýně na školním výletě. Když však zaslechla své oblíbené melodie z muzikálu Mary Poppins, nedalo jí to a musela se dostat ke klavíru. Rozkošná holčička ve žlutých šatech a se žlutým kloboučkem na hlavě se neudržela a začala na známou melodii předvádět své taneční umění.

Napodruhé se k nim připojil i muž s úžasným hlasem

Kolemjdoucí si výrazné holčičky, která vypadala, jako by ze jmenovaného muzikálu přímo přišla, nemohli nevšimnout. Všichni se tak zastavili a celou roztomilou scénu pozorovali. Mnoho lidí vytáhlo i mobilní telefony, aby si ji mohli natočit. I Brendan byl z jejího výkonu unešený, a když píseň dohrál, domluvil se s malou Zoe, že se ještě jednou u piana setkají, než se bude muset vrátit zase domů.

Pouliční piano iZdroj fotografie: Depositphotos
K pouličnímu pianu může přisednout každý, kdo má chuť si zahrát

Ve videu níže se můžete podívat, jak jejich druhé setkání dopadlo. Zoe je opět v zářivých, trochu staromódních šatech. Tentokrát se k nim však přidá ještě jeden kolemjdoucí, který celou šou ještě více oživí. A to krásným zpěvem. Potleskem také povzbuzuje malou Zoe, která předvádí různé taneční kroky a na závěr představení vystřihne i dokonalý provaz. Všichni sklidí velký potlesk od kolemjdoucích. Když se pak Brendan malé Zoe ptá, jakému druhu tance se věnuje, prozradí, že se učí step, modernu i balet. A že tanec opravdu miluje, je z jejího vystoupení rozhodně znát.

„Jako člověk, který trpí depresí a úzkostí a dokáže najít v každodenním životě jen málo radosti, upřímně nemohu najít slova, kterými bych vyjádřila, jakou radost mi to dělá. Děkuji. Jen děkuji,” napsala Janina S. do komentářů pod videem. A podobně pochvalně se vyjádřily i tisíce dalších lidí. Také se vám líbí tato vystoupení u veřejných klavírů? Pokud ano, podívejte se i na další, o kterém jsme psali na DámskémDeníku. Tentokrát jsou v hlavní roli dva šestiletí sourozenci – jejich společná hra uchvátila celou venkovní zahrádku.

Jak se vám líbí výkon této malé tanečnice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články