Dvě šestileté děti usedly za veřejný klavír a začaly hrát. V tu chvíli se zastavili všichni kolemjdoucí

Dvě malé děti předvedly svůj neuvěřitelný talent, když usedly k veřejnému klavíru. Jejich vystoupení sledovali lidé se zatajeným dechem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hra na klavír dokáže spolehlivě učarovat většině naší společnosti. Ladnost prstů na klávesách či líbezné melodie ohromí takřka každého. Ačkoliv ke hře na klavír není bezpodmínečně nutný hudební sluch či talent, s oběma vrozenými vlohami je učení významně snazší. Dvě šestileté děti, které okouzlily svým vystoupením celý svět, mají očividně všechny předpoklady pro to, aby se jednou staly velmi schopnými klavíristy.

Během jednoho roku se vypracoval na úroveň profesionála

Umět hrát na některý hudební nástroj pravděpodobně alespoň jednou za život zatoužil každý z vás. Někteří jste se možná hře na vybraný nástroj učili během hodin hudební nauky v průběhu školních let. Jiní z vás mohli navštěvovat lekce na vybrané Základní umělecké škole, stejně jako dvě šestileté děti Paul Petrescu a jeho kamarádka. Hodiny klavíru navštěvují již od útlého věku. Zdokonalili se natolik, že v pouhých 6 letech dokázali ovládnout celé náměstí.

i

Na náměstí Broadway Plaza v Kalifornském San Franciscu si obě děti sedly k volně přístupnému klavíru, který na náměstí umístilo město, aby motivovalo návštěvníky k setrvání v místní nákupní zóně. Nástroj jako první rozezvučil Paul Petrescu, v té době se hře na klavír věnoval pouhý rok čili od svých pěti let. Do hry na klavír se ponořil a vypadal jako profesionální hráč s dlouholetými zkušenostmi.

Děti předvedly pozoruhodný výkon

Paulův talent velmi rychle přitáhl pozornost kolemjdoucích, kteří si chlapce začali natáčet na své mobilní telefony. Šestiletý hoch hrál s neuvěřitelnou přesností, dynamikou a citem více jak minutu v kuse, a to ještě ke všemu z paměti. Ve chvíli, kdy byli diváci přesvědčeni, že chlapcův výkon nemůže nic překonat, přisedla si k němu jeho kamarádka. Skladba získala zcela nový rozměr. Jejich video se dostalo na server YouTube, kde se z něj stal celosvětový hit.  

Videozáznam tohoto neplánovaného vystoupení umístil na svůj soukromý kanál na serveru YouTube i Paul Petrescu. Od září 2021, kdy chlapec video zveřejnil, jej shlédlo více než půl milionu uživatelů. Identita Paulovy spoluhráčky bohužel není známá, ovšem mnozí se shodují na tom, že o obou nadaných umělcích svět ještě uslyší. Jestliže je Paul na takto vysoké úrovni již po roce tréninku, ve svých 12 letech bude pravděpodobně legendou.

Na jaký hudební nástroj zvládnete zahrát nějakou melodii?

Zdroj: PaulPetrescu

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články