Z televizních obrazovek zmizela další krásná moderátorka České televize. Vedení má strach

Moderátorka Marcela Augustová se již několik měsíců neobjevuje na televizních obrazovkách. Má pro to své důvody.

Marcela Augustová i Zdroj fotografie: Matěj Baťha / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Málokdo si to uvědomuje, ale moderátoři nejrůznějších televizních programů tvoří speciální skupinu veřejně známých osobností. Nejsou to samé jako celebrity, o nichž se řeší každá drobnost z osobního života. Přesto znají všichni jejich obličeje, jejich postavy, a hlavně způsoby vyjadřování, které jsou pro jejich zaměstnání stěžejní. Není tak divu, že bylo odhaleno zmizení další moderátorky.

Několik měsíců

Konkrétně je řeč o Marcele Augustové. Moderátorka je nosným pilířem většiny pořadů, které vysílá Česká televize. Zná ji jak starší generace, tak ta novější. Od jejího zmizení uplynulo několik měsíců, dokud si někteří neuvědomili, že už ji na obrazovkách nevidí. Při malé absenci je pochopitelné, že i moderátoři musejí odpočívat a mít nějaké to volno. Nejde to však navždy.

Augustová moderovala především večerní zprávy, ale také pořad Události, komentáře. Z obojího se vytratila zhruba v prosinci minulého roku. Média dala v poslední době přednost a svou pozornost Marku Wollnerovi nebo Jakubovi Železném. Druhý zmíněný je často skloňován v souvislosti hledání nového ředitele České televize, a také skandálu s parkováním.

Ředitel České televize

Moderátor Železný byl natočen při hádce s městskými strážníky v Praze, když zaparkoval na zcela nevhodném místě. Zmínění dva pánové naprosto zastínili zmizení Augustové. Současný ředitel České televize Petr Dvořák se nejprve odmítal k situaci vyjádřit. Později prozradil, že se tak moderátorka rozhodla sama. Vedly ji k tomu jak pracovní, tak rodinné důvody.

Marcela Augustová iZdroj fotografie: Nextfoto

V analyticko-zpravodajském pořadu ji nahradila kolegyně Barbora Kroužková. Ukázalo se, že první jednání o odchodu Marcely Augustové se uskutečnily již na podzim, což potvrdila samotná moderátorka i ředitel Petr Dvořák. Kolegům Augustové se však po moderátorce velmi stýská. Mají strach, že z České televize odejde úplně. Přes pochopení pro rodinné záležitosti by neradi, aby už nemoderovala.

Jaký máte vztah k této moderátorce?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články