Fenku Dorku čekal krutý osud, ona ale ani na sekundu neztratila chuť žít. Její proměna je neskutečná

Proměna opuštěné fenky, jež se nacházela na pokraji smrti, vám vezme dech. Je to neuvěřitelná bojovnice.

opuštěný i Zdroj fotografie: Ivan Bandura / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přestože denně umírá po celém světě mnoho opuštěných a toulavých psů, díky mnoha organizacím na ochranu zvířat jich mnohonásobně více končí v dobých rukou nových majitelů. Ti jim svou adopcí zaručí milující život a péči, kterou si tito pejsci zaslouží. I když jim jejich zotavení může často trvat velmi dlouhou dobu. Jako v případě fenky Dorky, která byla na pokraji smrti.

Trvalo dlouho, než se zotavila

Když dobrovolníci z organizace na ochranu zvířat zachránili z útulku Dorku, byla v šíleném stavu. Fenka měla za sebou opravdu těžkou minulost. Trpěla silnou podváhou a kožními problémy, jež byly viditelné po celém jejím vyzáblém těle. Ujal se jí záchranný tým, jenž na svém webu HowlOfaDog uvádí, že se jedná o neziskovou organizaci na záchranu zvířat sídlící v Rumunsku a jejím cílem je záchrana opuštěných, zanedbaných a týraných zvířat z útulků a ulic.

Dorka byla velmi vystrašená a poznamenaná zlými zážitky, takže si ani neuvědomila, že se konečně dostala do dobrých rukou. Trvalo velmi dlouho, než se zotavila. Mnoho týdnů chodila s ocasem mezi nohama a hlavou sklopenou k zemi. Nechtěla se nikomu podívat do očí, když tak ale učinila, byla v nich vidět bolest a strach. Časem se však ukázalo, že péče a pozornost jí věnovaná dokáže zázraky.

Po čase konečně začala lidem zase důvěřovat

Fenka začala vrtět ocasem, což dokazovalo, že konečně začíná věřit lidem kolem sebe. Celý její životní příběh byl zdokumentován a video, jež ukazuje její návrat zpět do života, zveřejnila organizace na svém YouTube kanále. Dorčini ošetřovatelé byli vděční za každý malý pokrok, který ukázal, jaké zázraky dokáže láska, péče, pozornost a porozumění. Její cesta je připomínkou toho, že i ty nejhlubší rány se zahojí dostatečnou trpělivostí.

Zveřejněné video má téměř 3 miliony zhlédnutí a tisíce komentářů, ve kterých lidé obdivují pracovníky záchranné organizace za jejich práci a obětavost. Zároveň Dorce přejí jen to nejlepší do života a brzké nalezení nové, milující rodiny. Snad bude mít fenka štěstí a brzy se jí ujme nový majitel. Jako v případě pejska z útulku, který se svým novým pánům odvděčil tím nejlepším způsobem, který jsme vám na DámskémDeníku již prozradili.

Co říkáte na Dorčinu proměnu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články