Pejsek z útulku se adoptivní rodině odvděčil tím nejlepším způsobem. Kdyby nebylo jeho lásky, stala by se tragédie

Když manželé adoptovali psa z útulku, ani na zlomek sekundy je nenapadlo, že se jednoho dne stane hrdinou, který zachrání to nejcennější, co mají.

Smutný pes v posteli i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Domácí mazlíčci dokáží často své majitele obrovsky překvapit. Mají totiž instinkty, které jsou pro člověka jen obtížně pochopitelné. Typickým příkladem je kdysi opuštěný pes, kterého z útulku zachránil manželský pár. Za to, že mu poskytli láskyplný domov, se jim odvděčil neuvěřitelným způsobem. I když zpočátku rodina nechápala jeho podivné chování, nakonec se ukázalo, že stačilo málo a mohlo dojít k děsivé tragédii.

Pes skočil do postele a začal se třást

Psi totiž dokáží detekovat blížící se nebezpečí. Na DámskémDeníku jsme už informovali o chlupáčovi, který varoval své páníčky před smrtícím únikem plynu. To, co ale udělal pes Duke, kterého se před šesti lety ujali manželé Brousseauovi z Portlandu v americkém státě Connecticut, je šokující. V situaci, kdy šlo o lidský život, se zachoval opravdu obdivuhodně.

Manželé jsou totiž rodiči devítitýdenní holčičky Harper. Z ničeho nic ale miminko přestalo ve spánku dýchat. Chlupáč si hororové situace všiml a varoval své páníčky. Vběhl do jejich ložnice, skočil na postel a začal se nekontrolovatelně třást, což manžele probudilo. Neobvyklé chování jejich domácího mazlíčka je znepokojilo, ale zpočátku nechápali, co se vlastně děje.

Záchranářům se podařilo miminko oživit

Nikdy předtím podle manželů pes nic takového neudělal, napsal server TheMiddletownPress. Došlo jim, že je něco špatně, a běželi zkontrolovat malou dcerku. K jejich zděšení se ukázalo, že miminko nedýchá. Bylo zřejmé, že jde o minuty. Okamžitě zavolali záchranku a snažili se holčičce pomoci. Zdravotníci ji později oživili a převezli do nemocnice. Proč dítě přestalo dýchat, není zřejmé, ale pravděpodobně to mohlo být způsobeno refluxem.

Nebýt chlupáče z útulku, mohlo dojít k tragédii. „Obvykle je velmi poslušný, takže to byla opravdu zvláštní situace,“ řekla serveru DailyMail matka holčičky Jenna Brousseauová. Manželé si uvědomují, že zvláštní chování psa zachránilo jejich miminku život. „Kdyby Duke nebyl tak vyděšený, tak bychom šli prostě spát. Nechci ani domýšlet, co by se stalo. Je to náš dokonalý pes, který k nám prostě vždycky patřil,“ dodala panička chlupatého hrdiny.

Co říkáte na to, že pes zachránil miminku život?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články