Pes na zahradě neúnavně hrabal díru. Ukázalo se, že šlo o únik plynu, chlupáč tak zachránil celou ulici před neštěstím

Pes na zahradě neustále hloubil díru do země. Jak se ukázalo, snažil se tak varovat svou majitelku před hrozícím nebezpečím.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Psí instinkt je neuvěřitelný. Tato zvířata dokáží předpovídat a detekovat hrozící nebezpečí. A i proto jsou zcela právem považováni za nejlepší společníky člověka. Majitelé by měli svým čtyřnohým kamarádům naslouchat a plně důvěřovat a při sebemenší změně jejich chování rozhodně zbystřit a začít zjišťovat, zda není něco v nepořádku. Naštěstí svému psovi věřila žena, kterou znepokojilo jeho neustálé hrabání do země.

Pes neustále hloubil do země díru

Chanell Bell se do svého nového domu přestěhovala s rodinou a huskym Kobem teprve nedávno. Po krátkém čase se však zvíře začalo chovat zvláštně. Pes totiž neustále hrabal do země, až vyhloubil pořádnou jámu. Přestože jeho majitelka věděla, že Kobe rád hrabe, nikdy to nedělal bezdůvodně. Když hrabal již několik dní v kuse, rozhodla se zjistit důvod. Pochopila totiž, že se jí takto snaží její čtyřnohý přítel varovat.

Žena si při bližším zkoumání všimla, že díra, kterou Kobe do země vyhloubil, vede až pod přilehlý chodník. Uvědomila si, že jí na začátku měsíce unikal v domě plyn, a tak ji napadlo, že by to mohlo mít spojitost. Jak uvádí také web GoodNewsNetwork, vzala tedy do rukou detektor plynu, který okamžitě detekoval jeho únik. A to v opravdu katastrofálním kataklyzmatickém množství.

Pes zachránil nejen svou majitelku, ale i ostatní

Chanell tedy ihned upozornila odborníky, kteří přijeli na místo. Po pečlivém zkoumání uvedli, že nebýt Kobeho, mohlo dojít k obrovské tragédii. Unikající plyn totiž mohl způsobit místním obyvatelům vážné zdravotní potíže, především problémy s dýcháním, poškození mozku i smrt. Při větší jiskře by mohla celá ulice vybuchnout, což by mělo fatální následky. Záběry ze zásahu byly natočeny na video, které bylo zveřejněno na YouTube, a vy se na něj můžete podívat přímo zde.

Majitelka Kobeho je šťastná a vděčná, že má tak vnímavého a chytrého psa, který zachránil mnoho lidských životů, včetně toho jejího. Zároveň apeluje na všechny, kteří vlastní pejska, aby naslouchali svým mazlíčkům a věnovali jim veškerou možnou pozornost. Je úžasné, jak dokáží být tato zvířata vnímavá a hrdinská. Stejně jako fenka, díky níž její majitelka přežila, o jejímž příběhu jsme se na Dámském Deníku již dříve zmiňovali.

Co si myslíte o psí intuici?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články