Fenka hrdinkou: Zachránila majitelku v bezvědomí od bezprostředního ohrožení života

Žena znenadání zkolabovala přímo na železničním přejezdu, k němuž se vysokou rychlostí řítil vlak. Její chlupatý mazlíček ji zuřivě tahal, aby ji zachránil před jistou smrtí.

Detail hlavy psa. Americký staford i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Psi jsou věrní domácí mazlíčci, kteří dokáží pro své majitele udělat neskutečné věci. Přestože se všeobecně lidé domnívají, že bojová plemena jsou zákeřná a nebezpečná, ve skutečnosti záleží na výchově. Fenka pitbula Lilly svoji paničku miluje natolik, že byla ochotná obětovat vlastní život, aby zachránila ten její. Žena totiž zkolabovala přímo na kolejích železničního přejezdu v městečku Shirley v americkém státě Massachusetts, ke kterému se řítil vlak.

Rozjetý mnohatunový vlak nestihl zabrzdit

Osmiletá Lilly doprovázela podle DailyMail svoji paničku Christine Spainovou, když se vracela domů od kamarádky. Z ničeho nic ale žena upadla do bezvědomí. Děsivou situaci umocnil navíc fakt, že její bezvládné tělo leželo na kolejích. K železničnímu přejezdu se rychle řítil nákladní vlak. Bystrý pitbul zavětřil nebezpečí a snažil se ze všech sil odtáhnout ženu z kolejiště. Zachoval se podobně jako fenka, o které jsme psali na Dámském Deníku, jež zachránila ze spárů smrti batole.

Strojvedoucí vlaku, který se bleskově přibližoval k železničnímu přejezdu, si všiml, že na kolejích leží člověk. Okamžitě podnikl kroky, aby soupravu zastavil. Zabrzdit rozjetý mnohatunový kolos ale není snadné. Přestože se strojvedoucí snažil, seč mu síly stačily, nepodařilo se mu nehodě zabránit. Mohl jen sledovat, jak statečný pes zběsile svoji paničku nepřestává tahat. Ale jako zázrakem se mu na poslední chvíli podařilo ženu z kolejí odstrčit.

Žena vyvázla, ale fenka před vlakem neunikla

Sama Lilly ale takové štěstí neměla. Nestihla před vlakem uskočit. Kola jí přejela pravou nohou, měla na několika místech zlomenou pánev a vnitřní zranění. Vážně zraněný pes ležel vedle své paničky do příjezdu záchranářů, které přivolal strojvedoucí. Navzdory blikajícím světlům, sirénám a chaosu, který nastal, byl klidný a trpělivý. Když na místo dorazil syn zkolabované ženy, policista David Lanteigne, pomohl Lilly ošetřit a zůstal s ní, když byla převezena do bostonské veterinární kliniky.

Brave Pit bull saves woman from train!

Last Wednesday, Christine Spain, the mother of Boston police officer David Lanteigne, fell unconscious on train tracks in Shirley, MA. The engineer of a westward-bound freight train witnessed Lilly, a pit bull, frantically trying to pull the woman off the tracks as the train quickly approached. Emergency responders arrived to the scene to find Lilly calmly standing guard over Christine. Lilly’s human companion was not injured, but the 8-year-old dog was not as fortunate. A Shirley animal control officer immediately drove Lilly to an emergency animal hospital where officer Lanteigne recovered her and rushed to Angell Animal Medical Center in Boston. Lilly suffered severe trauma, fracturing her pelvis in multiple locations, facing internal injuries and having her front right leg later removed due to a serious injury from the train’s wheel. Lilly the pit bull was rescued by Lanteigne 3 years ago as a companion for his mother who suffers from alcoholism. “We saved her life, and she saved my mom’s life.” At a time when pit bulls are misunderstood and stereotyped as aggressive, Lilly stands as a testament to the loyalty, bravery and unconditional love of these amazing dogs. “Lilly’s story has moved us all beyond measure. I hope her actions will underscore the truth about Pit Bulls—that they are amazing animals and are as devoted to their family as any other dog,” Said Jean Weber, the MSPCA’s director of animal protection. From: Real Humans are Kind to Animals

Zveřejnil(a) Real Humans are Kind to Animals dne Pondělí 6. srpna 2012

Rentgenové snímky a vyšetření ukázaly, že pravou přední nohu fenky nelze zachránit. Jedinou možností byla podle veterinářů amputace. Do levé zadní nohy museli voperovat ocelové destičky. Během dalšího zákroku se lékaři postarali o mnohačetné zlomeniny pánve. V prvních měsících po operacích nemohla Lilly bez pomoci chodit. „Bude to dlouhý rehabilitační proces, ale její život bude kvalitní. Po celou dobu byla tak silná,“ řekl magazínu People Lanteigne.

Psa našel náhodou v útulku

Policista našel fenku Lilly, která zřejmě byla v minulosti týraná, před třemi lety v útulku. „Měla na sobě ošklivé jizvy. Zpočátku byla nervózní a nejistá, ale pak se přestala hlídat a byla ke mně tak důvěřivá. Okamžitě jsem věděl, že si ji odvedu domů,“ vzpomíná Lanteigne na první setkání. Krátce nato se pes stal skvělým společníkem policistovy matky. „Fenka Lilly pro mou mámu znamená celý svět,“ dodal policista.

Co říkáte tomu, jak se pes zachoval?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články