Bojový pitbull zachránil batole ze spárů smrti. Popadl ho za jedinou věc, co mohl, a utíkal pryč z hořícího domu

Tento příběh opět potvrzuje, že pes je nejlepším přítelem člověka. Bude vás chránit ze všech sil, i kdyby měl nasadit vlastní život.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Opravdu dramatickou situaci si prožila mladá maminka, když jejich dům zachvátily plameny. Hlavní hrdinkou v příběhu se stala fenka pitbulla, jejíž pohotová reakce zachránila život jí i její malé holčičce. O vzniklém požáru totiž nikdo neměl nejmenší tušení. Pes však brzy vycítil hrozící nebezpečí a začal doslova šílet.

Maminka zaslechla nezvyklý hluk ze dvora

I když pitbullové jako bojoví psi nemají zrovna nejlepší pověst, jejich chovatelé na ně nedají dopustit a pořídí je bez obav i k malému miminku. Pitbull je skutečně rodinným psem, jak se můžete dočíst na Hobbio, a nemusíte se jej bát pořídit ani k dětem. I rodina Lantany Chaichandha ze Stocktonu v Kalifornii si pořídila štěně této rasy. Shodou okolností se štěňátko narodilo téměř ve stejný den jako její malá dcerka Masailah.

Už od začátku se mezi její dcerkou a štěňátkem vyvíjelo pevné pouto. Fenka jménem Sasha pravidelně spávala hned vedle miminka a vyrůstaly tak bok po boku. Když bylo oběma sedm měsíců, Sasha už byla odrostlé štěně, zatímco malá Masailah ještě zdaleka neuměla chodit. V osudný den byla Sasha na dvorku a maminka Lantana pracovala uvnitř domu.

Pak však zaslechla, jak dělá Sasha na dvorku naprosto nezvyklý povyk. Šla se tedy podívat ven, aby ji zkontrolovala. „Jakmile jsem otevřela dveře, vběhla dovnitř a začala štěkat,“ popsala Lantana pro Abc13.com. Až za nějakou chvíli si Lantana uvědomila, na co se ji snažil pes upozornit. Zpoza jedné zdi v domě začaly z ničeho nic šlehat plameny. Sousedův dům hořel a požár se přes zeď rozšířil i k nim.

chlapec se psem iZdroj fotografie: Freepik

Pes se snažil holčičku vytáhnout za plenku

Lantana okamžitě běžela pro svou malou dceru do zadní ložnice. Tam ji však předběhla Sasha, která měla stejný záměr jako ona. Také chtěla svoji malou kamarádku zachránit. Popadla ji za plenku do zubů a snažila se ji dostat z postýlky ven. Lantana popadla dcerku a i se psem vyběhla z domu, který velmi rychle zachvátil požár. Hasiči přijeli během deseti minut a požár obou domů uhasili.

Požár se šířil tak rychle, že i přes rychlý zásah hasičů přišla rodina o většinu cenných věcí. Lantana to však tak tragicky nebere. To nejdůležitější bylo z domu zachráněno, její dcerka. Kdyby Sasha na dvorku nezpozorovala požár sousedního domu a nezburcovala svoji paničku, mohlo vše skončit velkou katastrofou.

Já osobně mám k těmto bojovým plemenům respekt, ale stále znovu a znovu se ukazuje, že pokud se o takového psa staráte s láskou a dobře ho vycvičíte, není se prakticky čeho obávat. Tento úžasný domácí mazlíček vám pak klidně může zachránit život, o čemž jsme na DámskémDeníku už dříve psali.

Co si myslíte o tomto psím plemenu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články