Tvar nosu reflektuje naší pravou vnitřní osobnost

Podívejte se do zrcadla na svůj nos a možná budete překvapeni tím, jaký má vzhled a tvar. Co konkrétně to o vás říká? Jistě budete překvapeni vlastnostmi, jaké vám, tvar vašeho nosu předurčuje.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Existuje několik vzhledových rysů, kterých si lidé všímají nejprve. Každá část lidského těla má několik vzhledových podob, kterým jsou přisuzovány určité charakterové vlastnosti. Lidé tak na druhých sledují nejčastěji oči, nos a ústa. Podle izraelského profesora, Abrahama Tamira, tvar našich nosu vypovídá hodně o osobnosti. Jaké osobnosti jsou připisovány daným typům nosu?

Núbijský nos

Takový tvar nosu má špičku nosu položenou nejníže. Lidé s takovým tvarem nosu jsou zvědaví, optimističtí, závislí na ostatních lidech a vždy se snaží najít řešení problémů. Vzhled lidí s núbijským nosem je příjemný. 

Řecký nos

Řecký nos je špičatý, úzký a dlouhý. Takoví lidé nemají rádi přílišnou pozornost, jsou důvěryhodní, nemluví o svých pocitech a vždy mají spoustu výhrad. Tento tvar nosu známe nejlépe právě z řeckých soch. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Každý máme jiný tvar nosu

Zahnutý nos

Zahnutí nosu způsobuje zakřivení nosní kosti. Takový nos vypadá jako ptačí zobák. Avšak takoví lidé jsou plní nápadů, věří svým cílům a nejsou sobečtí. Nejen pro své cíle, ale i pro své okolí, jsou ochotni udělat cokoliv. 

Zakřivený nos

Vypadá jako zahnutý nos, avšak je trochu širší. Jeho nositelé jsou oddaní své práci, jsou silní a chytří. Často disponují velmi dobrými organizačními schopnostmi. Hluboce si cení svých milovaných a nenávidí neloajálnost. Jsou-li nositelé tohoto tvaru zrazeni, umí zradu pekelně vrátit.

Knoflík

Krátký a elegantní nos, který má tvar knoflíku. Lidé s knoflíkem jsou odhodlaní, silní, spontánní, efektivně plánují a využívají svůj čas. Často dostanou přesně to, co chtějí. Jde o jeden z nejčastějších typů nosu. 

Rovný nos

Tento typ nosu je rovný a plošší než jiné. Končí širokými nozdrami a kulatou špičkou. Majitelé tohoto typu nosu mají kontrolu nad emocemi, jsou empatičtí, trpěliví a klidní. Nevyhledávají provokaci, nervy ztrácí jen ze strachu o bližní a jsou dobří ve čtení.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Nos o nás říká více, než si myslíme

Křivý nos

Majitelé křivých nosů jsou paradoxně jedni z nejpřímočařejších lidí vůbec. Jsou skvělými posluchači a pozorovateli, kteří si názory formují velmi opatrně. Takoví lidé jsou skvělými přáteli i partnery, kteří nesoudí, ale raději pochopí. Neobvyklý tvar nosu se stává originálním a snadno zapamatovatelným rysem. 

Konkávní nos

Je charakteristický malou nosní kostí a mírně konkávním tvarem. Jeho nositelé jsou emotivní, zranitelní, citliví a vůči okolí uzavření. Často jsou prvním, kdo nabídne pomoc, a posledními, kdo s ní skončí. Pomoc nabídnou i v případě, že ji sami potřebují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články